צילום וידאו: איל ברטוב

לבית החולים לחיות בר של הספארי ברמת גן ורשות הטבע והגנים, הגיעה צביה ארץ-ישראלית שנדרסה ליד רמת הנדיב והובהלה לחדר הטיפולים על ידי פקח רט"ג לישי בן-ינאי.

הצביה הגיעה כשהיא בהכרה חלקית וסובלת מדימומים מהראש ומהרחם, צוות בית החולים נערך לקבלתה בנוהל חירום והחל מייד בפעולות מצילות חיים.

אחרי כ-24 שעות מורטות עצבים, הצביה החלה להגיב לסביבה. בצילומי הרנטגן התברר שהיא בהריון מתקדם ושהעובר שרד את הפגיעה, הצוות העריך כי היא צפויה להמליט בשבועות הקרובים.במשך עשרה ימים, הצביה נשארה באשפוז והחלה להתאושש.

מכיוון שהקרן שלה נשברה היה צורך בהליך כירורגי על מנת לקבע את הקרן למקום ובמקביל היא המשיכה לקבל טיפול אינטנסיבי עבור שלל הפגיעות שסבלה מהן. כדי להקל עליה את החזרה אל הטבע, הצביה חוברה לקבוצת צבאים שנמצאים בטיפול בבית החולים והודות לכך היא החלה לאכול ולהתנהג באופן רגוע יותר.

ברגע שהצביה חזרה להשתמש בכל החושים שלה באופן מלא והחלה לרוץ ולהשתולל בתא האשפוז, צוות בית החולים נערך להשבתה לטבע.

הודות לתרומה של "רמת הנדיב" היא זכתה לקבל משדר GPS שבאמצעותו ניתן יהיה לעקוב בפירוט אחר התנועות שלה בשטח ובזמן גידול העופר.

ביום רביעי האחרון, התאספו אנשי בית החולים וכל מי שהיה שותף במציאתה, לא הרחק מהמקום שבו הצביה נדרסה. הארגז שבתוכו הצביה הובאה למקום הונח בשדה פתוח, דלתות הארגז נפתחו בהתרגשות רבה על ידי לישי הפקח ושמוליק לנדאו המטפל הראשי של בית החולים לחיות בר.  אחרי מספר מבטים על הסביבה המוכרת, הצביה זינקה ורצה בחזרה  אל הטבע.

צפו בלב הפועם של העובר:


צילום וידאו: איל ברטוב