ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלרצילום: פלאש 90

האם חבר הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) קורא למרד מסים חרדי? ח"כ אייכלר הגיב לדברי שר האוצר יאיר לפיד שנאמרו על רקע גזירת קיצוץ הקצבאות ואמר כי "טוב יעשו ההורים כשייקחו אחריות לפרנסת ילדיהם כשיפסיקו לפרנס במיסיהם את שליטי תל אביב".

"לפיד קרא למהלך הקיצוץ: "מהלך היסטורי! כשאדם מביא ילדים לעולם, הוא זה שאחראי עליהם. לא המדינה אמורה לפרנס אותם, גם לא הורים אחרים. מעמד הביניים הישראלי אינו אמור לממן אנשים שיכולים לעבוד ואינם עובדים", הוסיף לפיד. אכן הילדים אינם אמורים לפרנס מגזר שלם של מאות אלפי מקבלי משכורות במשרדי השלטון, שרובם אינם יצרנים ומהווים נטל כלכלי על המגזר הפרטי. רובם מקבלים ג'ובים ומשכורות, בשיטת חבר מביא חבר. מיגזר שלם זה מתפרנס מכספי המיסים של הצרכנים העניים. הפקידים הללו לא מייצרים דבר מלבד ביורוקרטיה היורדת לחיי האזרח. זו תרבות רעה של אנשים שיכולים לעבוד ולייצר ואינם עובדים", טוען אייכלר.

"ההורים החרדים אכן ייקחו אחריות לפרנסת ילדיהם, כאשר יפסיקו לשלם מיסים לשלטון הגוזל את כוס החלב מילדיהם. האוצר מטיל מס על המזון והמחיה של ילדי העניים, באלימות שלטונית. ממשלת הזדון יוצרת עוני ומחסור באמצעות מיסים המייקרים את הדיור ומחירי המזון ויוקר המחיה. חמישים אחוז ממחירי הדיור והמזון, הם מיסים למימון התרבות הרעה של השלטון המתנכר לילדי ישראל. על כך נאמר הגזלת וגם האשמת מליון ילדים רעבים?!", הגיב.