חוקה גם בלי הסכמה. לבני
חוקה גם בלי הסכמה. לבני פלאש 90

שרת המשפטים ציפי לבני דוחה בתוקף את טענות ראש ממשלת טורקיה, ראג'פ טאיפ ארדואן, לפיה ישראל מעורבת בהפיכה במצרים, בין השאר בהסתמך על דברים שאמרה לבני בעבר.

"לניסיון לקשור בין ישראל להפיכה במצרים אין שום בסיס, זה ניסיון נואל וצריך לומר את זה", אמרה לבני הבוקר (חמישי) בראיון לגלי צה"ל.

עם זאת, לבני לא חזרה בה מהדברים שהיו בסיס לטענתו של ארדואן, והבהירה כי "דמוקרטיה זה לא רק ללכת לקלפי. מי שרוצה להשתתף בבחירות צריך לקבל על עצמו ערכים דמוקרטיים. דיברתי על זה עם מנהיגי העולם ואני חושבת שאם היו מאמצים את הצעתי לקוד בינלאומי כזה היה טוב יותר".

לבני סירבה לספר מה מתרחש בפגישות המשא ומתן, "חלק מיצירת האמון הוא שאנחנו התחייבנו שני הצדדים האחד בפני השני ובפני האמריקנים שלא נפטפט בכל פעם אחרי הפגישות".

בנוגע לאווירה בחדר השיחות סיפרה לבני, כי "שנינו סיכמנו אחרי הפגישות שנאמר את האמת, שזה רציני אבל זו תחילת הדרך".

לבני ציינה כי הנציג האמריקני נוטל חלק רק בחלק מפגישות המו"מ, "סיכמנו שהתפקיד שלהם יהיה תפקיד עוזר, לפעמים הם בפנים ולפעמים, לא, לפי העניין. בפגישה האחרונה הוא לא נכח".

"המטרה כל כך חשובה לעתיד ישראל שנעשה את כל המאמצים לשמור על האינטרסים של ישראל ולצד זה להגיע להסכם, זה מאוד מורכב", הוסיפה.

בהתייחסות לעימות בינה ובין נפתלי בנט שנוצר בעקבות דבריה בראשית השבוע אמרה לבני, כי "יש בינינו הבדלי דעות עמוקים, הם חלק מהממשלה בין היתר כי העבודה בחרה להישאר בחוץ וכי לפיד עשה איתם הסכם בדרך של או שניהם נכנסים או ששניהם נשארים בחוץ".

לבני אמרה אז שהבית היהודי למפריע למו"מ ובתגובה ענה לה בנט בפייסבוק, "תתגברי". הבוקר מגיבה לכך לבני במילים "אז אמר".

לדבריה, "הדיון הוא אמיתי ולא בדרך של השתלחות בפייסבוקים יש כאן מפלגה שמייצגת עמדות אחרות לגמרי אבל יש רוב גם בכנסת וגם בציבור לפתרון ששומר על מדינת ישראל כמדינה יהודית. לצערי העבודה בחרה להישאר בחוץ. האמירות לפיהן כשיהיה הסכם אנחנו נתמוך לא מספקות כי יש החלטות שצריך לקבל גם בדרך".