מטפחים את הדרך לגן עדן

במסגרת ציון לפטירתו של דב ויינשטוק (דובק) הגיעו עשרות מתושבי גוש עציון לוואדי גן עדן שם גזמו והשקו את העצים שנטעו על ידי דובק.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ג

כל מי שגדל בגוש עציון וגר בגוש עציון יודע שוואדי גן עדן הוא פיסת הטבע הקרובה ביותר לבית. 

חוויות רבות עברו על נוער גוש עציון ליד המעיין הפועם, בצל העצים המלבלבים ובין המערות הרבות הפזורות בו: טבילה מרעננת ביום חם, 'הברזות' מבית ספר, נהיגה ראשונה על טרקטור, קומזיצים עד אור הבוקר ועוד התנסויות ראשונות רבות ומגוונות של בני נוער בגיל ההתבגרות.

בזכותו של דב ויינשטוק (דובק) ז"ל ששם לו למטרה להפוך את הוואדי לפנינת טבע ובעזרת עשרות נערים, עבודה קשה, הרבה אהבה לנוף וניצוץ שובב בעיניים הוא נטע עצים, ניקה ושיפץ את המעיין (עין סג'מה), פרץ מערות, בנה טראסות, טיפח את האלונים שצמחו בוואדי והטביע את חותמו בכל פינה.

לאות זיכרון והוקרה לתרומתו של דובק ז"ל, התכנסו השבוע עשרות מתושבי גוש עציון, ליום עבודה בוואדי גן עדן (ואדי סג'מה). העבודות כללו, גיזום אלונים, פריצת שבילים והשקיית שדרת עצי כליל החורש שניטעו על ידי דובק מעט לפני מותו.

מנהל בי"ס שדה כפר עציון,ירון רוזנטל אומר כי "בכל פעם שאני מביט בוואדי עולה בראשי המחשבה שהשיקום המופלא של הוואדי מהווה מעין אספקלריה בזעיר אלפין של הבנייה וההתחדשות שהתרחשה בגוש עציון מאז חזרנו הביתה. לנו, ידידיו של דובק,  שהשתתפו בעבודות לא היה ספק שדובק בוודאי יושב אי שם למעלה ומחייך חיוך רחב על כך שאת המנגינה שהוא התחיל לנגן אי אפשר להפסיק והרגשנו צורך מוסרי להמשיך במפעל חייו".

עוד הוסיף רוזנטל "אנו רואים בסלילת מסלול ייחודי זה, לזכרו של חברנו דב (דובק) ויינשטוק ז"ל ככבוד גדול ומנסים להחזיר לו כגמולו על כל שעשה לטובת כולם".