חיסון נגד פוליו
חיסון נגד פוליוצילום: פלאש 90

משרד הבריאות פרסם הערב (חמישי) הנחיות לבתי הספר לקראת החזרה ללימודים בשבוע הבא, על רקע מבצע "שתי טיפות" לחיסון נגד נגיף הפוליו.

על פי הנחיות המשרד, ילדים בעלי כשל חיסוני יישארו בביתם ולא יגיעו ללימודים, שישה שבועות לאחר סיום מבצע החיסונים, כלומר עד חודש ינואר 2014.

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, אמרה כי "מערכת החינוך תקיים שגרת לימודים, כך שתלמידים ועובדי הוראה ימשיכו ללמוד וללמד כרגיל. הנחתי את מוסדות החינוך לתת מענה לימודי-פרטני לתלמידים, שלמרבה הצער, לא יוכלו להגיע אל בתי הספר".

המנכ"לית שטאובר הנחתה את מוסדות החינוך לתת לתלמידים אלה מענה לימודי פרטני לאורך כל תקופת שהותם בבית, בין היתר, באמצעות מערכת הלמידה מרחוק. במקרה הצורך, המשרד אף יערך לתת מענה גם באמצעות "שירות תללים", במסגרתו מגיעים מורים ללמד בבית התלמיד.

כמו כן, הונחו בתי הספר להיערך עם  אנשי הצוות החינוכי העומד לרשותו לשמירה על קשר שוטף עם התלמידים בביתם ותת מענה בהיבטים רגשיים וחברתיים וכן לעודד את ילדי הכיתה לשמור על תקשורת יום יומית.

במשרד הבריאות דורשים להקפיד על המצאות מים זורמים וסבון בכל אחד מחדרי השירותים בבתי הספר, להקפיד על ניקיון מוגבר בחדרי השירותים וכן מתבקשים ההורים להדריך את הילדים לרחוץ ידיים לאחר יציאה מהשירותים ולפני מגע עם אוכל.