Women of the Wall (File)
Women of the Wall (File) Flash90

ענת הופמן, יושבת ראש ארגון "נשות הכותל", מביעה התנגדות נחרצת לכוונת שר הדתות בנט להגביל את תפילת "נשות הכותל" לרחבה חלופית שהוקמה סמוך לכותל המערבי, דרומית לשער המוגרבים.

בראיון לגלי צה"ל אמרה הופמן, כי "אסור לתת לבריונים להחליט לנו על מדיניות. אני מוכנה להדבר ברגע זה עם השר בנט ולהציע לו הצעות מצוינות שלא יגרמו לאף אחד פגיעה ברגשות".

"אני מאוד מכבדת את רגשותיהם של אחרים, אבל אני לא מוכנה שיזרקו אותי להצעה חלופית שנמצאת נמוך יותר, ויש חשיבות לזה", הוסיפה הופמן.

ביוזמתו של השר לירושלים והתפוצות, נפתלי בנט, נבנתה לאחרונה דרומית לשער המוגרבים רחבת תפילה מיוחדת המיועדת לשימושן של נשות הכותל ולשימושם של מתפללים מהזרמים הקונסרבטיבי והרפורמי.

השר בנט מתכוון לתקן את תקנות המקומות הקדושים, כך ש‎רחבת הכותל הקיימת (עזרת נשים ועזרת גברים) תמשיך להיות מנוהלת על ידי הקרן למורשת הכותל המערבי ותקבל הכרה רשמית כמקום לתפילה אורתודקסית בלבד.

הרחבה החדשה, הנמצאת מחוץ לרחבת התפילה בכותל, תאפשר לשר לחתום על תקנות שלא יאפשרו לנשות הכותל להתפלל ברחבת התפילה בכותל המערבי. הרחבה תקרא "עזרת ישראל". גודלה כ- 450 מ"ר, והיא יכולה להכיל 450 מתפללים בו זמנית. יש לציין כי אזור זה הוכר לפני מספר שנים על ידי בג"ץ כמקום תפילה לזרמים שונים.

הרחבה מיועדת לתפילה בלבד וייאסר השימוש בה לאירועים כדוגמת חתונות ובריתות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו