מקימים את "לשם" בשומרון במקביל למו"מ המדיני

משפחות נכנסו לבתיהן בשכונת 'לשם'. שר השיכון: אין שתי מדינות לשני עמים. סגן השר אקוניס: המו"מ לא מונע לבנות בארץ ישראל.

יוני קמפינסקי, לשם , כ' באלול תשע"ג

טקס חנוכת שכונת לשם שבישוב עלי זהב התקיים אתמול (ראשון) בשומרון.

"למעשה מדובר פורמלית בשכונה של עלי זהב", מסביר גרשון מסיקה ראש מוא"ז שומרון, "אולם יש לשכונה אופי של ישוב. 70% מהתושבים מגיעים מתוך הקו הירוק, כל הבתים נמכרו על הנייר, זאת בשל הביקוש העצום למגורים בשומרון בין השאר בשל הקרבה למרכז הארץ וזאת למרות המחירים הגבוהים יחסית במקום".

עוד מסביר מסיקה ואומר: "למעשה מדובר בישוב שבנייתו מתעכבת כבר משנות ה-80, תוכניות המתאר מתעכבות כבר מימי שמיר, אנחנו שמחים שסוף סוף הצלחנו להסיר את כל המכשולים הפוליטיים והטכניים ולראות בבנייתו של ישוב כ"כ מוצלח וחדשני".

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, אמר, "צריך להיות ברור לכל מי שעיניו בראשו: אין שתי מדינות לשני עמים ממערב לירדן, לא יהיה מושג כזה גם אם יושבים למשא ומתן זה לא עומד על הפרק" עוד הוא הוסיף ואמר: "אנחנו נבנה בכל קום בארץ ישראל, וודאי בשומרון וודאי ביהודה".

סגן השר ח"כ אופיר אקוניס הבטיח לנוכחים באירוע: "יש אמנם משא ומתן עם הפלסטינים, אבל זה לא מונע מאף אחד לבנות בית בארץ ישראל. מהמקום הזה עובר מסר שלא תקום עוד מדינה פלסטינית. עוד הוא הוסיף ואמר: "הביטו סביבכם, מי צריך עוד מדינה ערבית באזור הזה"?

מ"מ ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר כי " לשם שנמכרה כולה תוך חודשים על הנייר והביקוש אליה גבוה ביותר היא ההוכחה לכך, שהציבור הישראלי מעוניין לגור בשומרון. זאת משום שהציבור הישראלי הבין שהשומרון למעשה יושב במרכז הארץ, ואין שום סיבה לוותר על מגורים בחבל הארץ היפה והאיכותי הזה".

"לשם היא למעשה הישוב הקהילתי המתוכנן ביותר בארץ. גם התשתיות במקום תוכננו מראש והם כולם מתחת לפני הקרקע כפי שניתן לראות בערים המתוכננות בעולם דוגמת מודיעין".טוען....

תמונות: המועצה האזורית שומרון