דנקנר
דנקנר פלאש 90

שופט בית המשפט המחוזי בת"א נעתר לבקשת חב' IDB אחזקות לקבלת ארכה להשגת הסדר עם נושי החברה, וזאת באמצעות צירוף משקיע חיצוני לבעלות על החברה.

על פי ההחלטה, לאחר שחב' אמבלייז שבבעלות איש העסקים החרדי מאוקראינה, אלכס גרנובסקי, וקבוצת נץ, הפקידו את הכספים הנדרשים, ניתנה ל-IDB ארכה לצורך הגעה להסדר חדש עם הנושים.

בית המשפט קבע כי הסדר נושים חדש וכל הצעה נוספת יוגשו עד לתאריך 20 באוקטובר, אז יעברו להליך של בחינה ולאחריו תתקיימנה הצבעות באסיפות הנושים במהלך חודש נובמבר.

בית המשפט דחה מנגד את דרישת נאמני אג"ח IDB אחזקות, לפיה ישתלטו הם על החברה ויחלקו ביניהם את מניותיה, כך שבפועל תעבור לידיהם השליטה בקונצרן IDB.

על פי הצעה זו, בשלב שני אמורים היו מחזיקי האג"ח להעביר 50.5 אחוזים ממניות החברה הבת, IDB פיתוח, לידי איש העסקים אדוארדו אלשטיין, זאת תמורת תשלום קטן יחסית למחזיקי האג"ח והשקעה משמעותית בהרבה בחברה עצמה.

משמעות ההחלטה שהתקבלה היא, כי בניגוד לתסריט שהיה צפוי עד לפני ימים ספורים, במסגרתו היה אמור דנקנר לאבד את הזיקה לקונצרן IDB, ישאר דנקנר בתמונה אולם ככל הנראה יאבד את השליטה בקונצרן לטובת שותפיו החדשים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו