הדסה עין כרם
הדסה עין כרם אבי שמשי
הוועד הכללי של עובדי בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים הודיע הערב (שני) כי עובדי בתי החולים יעבדו מחר במתכונת שבת.
 
בועד הסבירו כי העיצומים באים בעקבות שורה של צעדים חד-צדדיים מצד ההנהלה, "הפוגעים קשות בזכויותיהם ובמעמדם של העובדים".
 
יו"ר הוועד הכללי של עובדי בתי החולים הדסה, אמנון ברוכיאן, מסר הערב כי "הנהלת המוסד החליטה לאמץ מדיניות קשה ומתלהמת כלפי העובדים בכדי להוציא לפועל תכנית הבראה חד-צדדית".
 
"מדובר בפגיעה קשה בציבור עובדי כפיים שעושה בבית החולים עבודת קודש, לילות כימים, כדי להעניק לתושבי ירושלים את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. אם לא יוקפא תהליך הפיטורים נאלץ להחריף את הצעדים".
 
בתגובה להודעת העובדים נמסר מדוברות בית החולים כי מאז כניסתו לתפקיד גיבש המנכ"ל החדש של הדסה ד"ר אביגדור קפלן תכנית הבראה הכוללת גם ארגון מחדש של בית החולים, "תכנית ההבראה מתבססת על הרתמות כל הצדדים, קרי הממשלה, ארגון נשות הדסה והעובדים, להבראת המרכז הרפואי הדסה. תכנית ההבראה זוכה לתמיכה של ועדי הרופאים והאחיות. רק ועד עובדי המנהל והמשק מתנה הצטרפותו בדרישות להעלאות שכר לעובדים, החורגות ממנהל תקין. המוסד אינו יכול לעמוד בדרישות אלה".
 
"במקום לחפש פתרונות לבעיות המרכז הרפואי ולסייע להנהלה בהבראתו, בחר יו"ר ועד עובדי המנהלה והמשק, לפגוע בחולים ובמרכז הרפואי. ההנהלה לא תוכל להיכנע לתכתיביו. אנו קוראים לו לחזור לשולחן הדיונים ולהירתם ביחד עם  ועדי הרופאים והאחיות להבראת המרכז הרפואי הדסה".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו