חוגגים את הקמת "לשם"
חוגגים את הקמת "לשם" המועצה האזורית שומרון
השמאל הקיצוני זועם בעקבות הקמתה של השכונה החדשה אתמול בשומרון והצהרותיו של שר הבינוי והשיכון אורי אריאל לפיהן הבנייה ביהודה ושומרון תימשך למרות המשא ומתן בין לבני לרשות הפלסטינית.
 
"שר השיכון אורי אריאל הוא פרובוקטור מסוכן השופך דלק על להבות הסכסוך אך האחראי להשתוללות הוא ראש הממשלה שמינה אותו וכל השרים היושבים איתו", אומרים בתנועת השמאל הקיצוני גוש שלום.
 
"בזמן של מתח ורוחות מלחמה באזורנו מוסיף אריאל עוד שמן על הלהבות בהקמת ההתנחלות החדשה 'לשם' ובנאומו המתלהם בארוע הזה. זה בהחלט אינו מאורע בלתי צפוי, את ההשתוללות של אריאל אפשר היה לחזות מראש מן הרגע שבו הופקדה השמנת של משרד השיכון בידיו של החתול המתנחל", תקפו בגוש שלום.
 
"אריאל אינו אדם פרטי, הוא שר השיכון בממשלת ישראל. אין ממשלה אחת הבונה התנחלויות ויורקת בפניהם של הפלסטינים, וממשלה אחרת שאמורה לנהל משא ומתן ולהגיע עם אותם פלסטינים להסכם שלום. זוהי אותה ממשלה, וכל שריה נושאים באחריות למעשי הפרובוקציה של אריאל. ראש הממשלה שמינה את אריאל לתפקיד המפתח אחראי למעשיו של השר שמינה. אחראי להם במיוחד שר האוצר יאיר לפיד שכרת ברית פוליטית עם מפלגת המתנחלים 'הבית היהודי', ודאג  להפקיד את אורי אריאל על משרד השיכון. ברור ומובן מאליו כי התקדמות לשלום עם הפלסטינים ונוכחות הבית היהודי בממשלת ישראל הם דבר והיפוכו".
 
החגיגה אתמול בלשם מכעיסה את השמאל - שם לא ישמחו לדעת כי בשבועות האחרונים נכנסו לבתיהן כ-72 משפחות ביישוב, ועוד כשבעים משפחות צפויות במהלך השנה הקרובה. לפי תוכניות הבנייה, היישוב עשוי לגדול בעוד כמה מאות משפחות, כשיבנו שם 400 יחידות דיור נוספות.