ההנהגה הצעירה לחצה - סניף שנר"א ישאר במקומו

עיריית ירושלים החליטה להשאיר במקומם את סניף בני עקיבא שנר"א ובית הכנסת הסמוך לו, בעקבות פניית ההנהגה הצעירה של הבית היהודי.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"א באלול תשע"ג

ההנהגה הצעירה לחצה - סניף שנר"א ישאר במקומו-ערוץ 7
חברי ההנהגה הצעירה בתל אבי
דוברות ההנהגה הצעירה

עיריית ירושלים החליטה להשאיר במקומם את סניף בני עקיבא שנר"א ואת בית הכנסת הפועל בסמוך לו, זאת בעקבות פעילות ההנהגה הצעירה של הבית היהודי וח"כ יוני שטבון.

בשנים האחרונות שכונת רמות אשכול הירושלמית משנה אט אט את צביונה, תושבים חרדים מגיעים לשכונה ותושבים דתיים לאומיים עוזבים את השכונה. העירייה, שראתה את ההתפתחויות החליטה להסב את ייעוד מבנה בית הספר והאולפנה, ולשכן במקום את בית הספר "אלונים" לחינוך מיוחד.

אלא שבאותו בניין שוכן למעלה מארבעים שנה בית הכנסת של השכונה "נחל אשכול" המונה 100 מתפללים ובעקבות שינוי יעוד המבנה נוצרה סכנה לקיומו של בית הכנסת. גם סניף בני עקיבא שנר"א, הפעיל יותר מ20 שנה עמד בפני סכנת סגירה, שכן גם הוא פועל במתחם.

חברי ההנהגה הצעירה קיבלו את פניית הסניף ומתפללי בית הכנסת והחליטו לסייע.

הצעירים פנו לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בשם התושבים, והסבירו כי תושבים רבים בשכונה מעוניינים דווקא בהמשך פעילות הסניף ובית הכנסת. פנייה שנייה נשלחה בגיבויו של ח"כ שטבון.

לאחר דיונים ובחינת חלופות התקבלה החלטה מאוזנת: האולפנה תעבור לגבעה הצרפתית אך בית הכנסת וסניף בני עקיבא "שונרא" יישארו במקומם וימשיכו לפעול לטובת תושבי השכונה.

אסף דנוך, רכז ההנהגה הצעירה, אומר כי "יש כאלה שרואים בעזרה לסניפים ובתי כנסת נושאים לא מספיק חשובים כדי לעסוק בהם, ההנהגה הצעירה חרטה על דגלה לנסות ולסייע לכל פנייה, ובוודאי שיש לתת לצעירים לגדול ולהתחנך במקום טוב שמחנך לעשייה לשם שמים וקידום אידיאלים חברתיים. אנו נמשיך לפעול כדי שצרכי התושבים יבואו לידי ביטוי בהחלטות של העיריות והמועצות".

בהנהגה הצעירה אומרים, כי "יש לציין לחיוב את האוזן הקשבת של עיריית ירושלים וראש העיר, ניר ברקת, שעל אף החלטתם המקורית הסכימו לבחון מחדש את הנושא והגיעו להחלטה שונה וטובה יותר עבור התושבים".