בתלמוד תורה התפללו שלא תפרוץ מלחמה

בבית הכנסת החורבה בירושלים התאספו תלמודי התורה לתפילה לשלום על ישראל. הרב שמחה קוק: במקום לעמוד בתור לקבלת המסכות, תתפללו.

בני טוקר , כ"ב באלול תשע"ג

בתלמוד תורה התפללו שלא תפרוץ מלחמה-ערוץ 7
בית כנסת החורבה בירושלים
פלאש 90

בבית הכנסת החורבה בירושלים התקיימה בצהריים (רביעי) תפילת ילדים גדולה.

הרב שמחה הכהן קוק, רבה של רחובות ורב בית הכנסת החורבה, מקווה שעוד ועוד קהילות יקיימו תפילת ילדים דומה, "זו הייתה תפילה מלאת רגש, ומכוח התפילות האלה עם ישראל יכול להיוושע. אם כולם יתפללו לא נצטרך לעמוד בתור לקבל מסכות".

לדבריו, זו גם ההזדמנות להתפלל על המצב של עולם הישיבות, "הישיבות נמצאות כיום בסכנה קיומית. ואני גם מקווה שאותם אלה ששגו יחזרו בתשובה שלמה, כי אם אין תורה אין קמח ואם אין קמח אין תורה".

גם תושב הרובע היהודי וממארגני העצרת, הרב אפרים הולצברג מספר על ההתארגנות הספונטאנית, "הרב שמחה קוק והרב נבנצאל ארגנו את זה, כל תלמודי התורה באו - זילברמן, אחינועם ומוריה. אמרנו 15 פרקי תהילים וקבלת עול מלכות שמים ותקענו בשופרות כדי להרחיק את סכנת המלחמה".

לדבריו, מקובל מדורי דורות שתפילת ילדים מסוגלת לחולל פלאים, "כתוב בספרים שאם כולם מאוחדים זה יביא את הגאולה, ב"ה גם כאן ראינו מחזה של אחדות שיוכל להביא את הגאולה. 500 ילדים שזועקים להקב"ה זו תפילה שלא חוזרת ריקם ובמיוחד כשמדובר בתפילת ילדים".