כך מזייפים ביצים

צוותי מג"ב הגיעו לכפר ג׳פנא שם חשפו מפעל שלם לזיוף ביצים. עשרות אלפי ביצים נתפסו רק לפני שעשו דרכן לתוככי מדינת ישראל.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ג

כך מזייפים ביצים       -ערוץ 7
ביצים
צילום: פלאש 90
תפיסות של ביצים מוברחות משטחי יו"ש או ביצים מזויפות, הפכו להיות דבר שבשגרה, אולם בתפיסה הזו נדמה כי כוחות משמר הגבול תפסו הפעם את התרנגולות ולא את הביצים.
 
הלוחמים גילו כי תעשיית זיוף הביצים בשטחי יו"ש הפלסטינים מתוחכמת הרבה יותר ממה שנדמה.

אתמול (חמישי) הגיעו חמישה צוותי מג״ב ואנשי מועצת ענף הלול לכפר ג׳פנא (סמוך לכפר ביר זית), על מנת לערוך חיפוש במפעל לזיוף ביצים.  הפעילות נערכה על-פי מידע מודיעיני שנאסף מזה מספר שבועות.

הלוחמים בפיקודו של רפ״ק אהרון מויאל- סגן מפקד הפלוגה, הגיעו אל מחוץ למפעל ומצאו תחילה כ-30,000 ביצים על המשאית, רגע לפני ההובלה לתוך ישראל.  
 
הביצים כולן נשאו חתימה של משווק מורשה מאזור חדרה.  במשמר הגבול מציינים כי בתוך המפעל התגלתה לאחר חיפוש קצרצר, מכונת ענק שלא הייתה מביישת תחנת מיון ביצים מן המניין.

עם מציאת המכונה והביצים המזויפות, עיכבו הלוחמים 3 מעורבים: ״המזכירה״- בת 21 תושבת ביר זית, ״הנהג״- מי שמפיץ את הסחורה, בשנות העשרים לחייו תושב ג׳נין, ״הפועל״- מי שמפעיל את המכונה וממש במקרה גם בנו של בעל הבית - תושבי הכפר סלפית.

מלבד המכונה שהוחרמה נתפסו עוד 30,000 ביצים שעברו כבר דרכה, רגע לפני הפצה, ועוד אלפי ביצים ללא חותמת רגע לפני מעבר בשערי המכונה. כל הביצים נלקחו להשמדה, והחשודים נלקחו לחקירה והמשך טיפול בתחנת בנימין.

אורי דרזי, מנהל יחידת הפיקוח במועצת הלול, סיפר, "מדובר במפעל זיוף ביצים לכל דבר ועניין. המכונה הזו, מסוגלת לזייף כ-30,000 ביצים בשעה. הזיוף מקצועי, וקשה מאוד להבחין בינו לבין המקור. הביצים הללו  נשלחות לתפוצה בעיקר בירושלים, באר שבע, ובאזור המרכז.  אנחנו ולוחמי משמר הגבול נמשיך למגר את התופעה הזו, שמהווה סכנה של ממש לבריאות הציבור".

 
ביצים ראויות למאכל אדם בישראל, רק לאחר שהן מקבלות חותמת של משווק מורשה מטעם מועצת הלול. החותמת מעידה על כך שהביצים עברו תהליך מסודר של פיקוח ובקרה בתהליך ייצורן, ע״י כלל הגורמים הרלוונטיים אשר הינם מוסמכים לכך.  בהיעדר פיקוח שכזה עלולים לשווק לחנויות ביצים מקולקלות, אשר מהוות סכנה של ממש לבריאות הציבור.