גם גברים דתיים יכולים ללמוד סיעוד

אוניברסיטת אריאל פותחת פקולטה לסיעוד, וראש החוג קוראת לעוד אנשים להצטרף. "להיות אח או אחות זה אחד המקצועות המדהימים".

בני טוקר , כ"ו באלול תשע"ג

אח בהדסה עין כרם
אח בהדסה עין כרם
פלאש 90

לקראת שנת הלימודים החדשה פותחת אוניברסיטת אריאל מחלקה למדעי הסיעוד. זו המחלקה הראשונה שנפתחת מאז שהמוסד קיבל הכרה רשמית כאוניברסיטה.

ד"ר אילה בלאו, ראש המחלקה, אומרת לערוץ 7 כי מדובר במקצוע מרתק שתמיד תהיה בו עבודה. "על פי נתוני ה- OECD, בישראל יש בממוצע 4.8 אחים ואחיות לאלף איש, לעומת ממוצע של 8.8 בכלל מדינות OECD. כדי להגיע לממוצע חסרים בישראל כ-36 אלף אחים ואחיות".

"ניתן להרגיש במחסור היטב, בבתי החולים, בחדרי המיון בהם עובדים בתת תקינה, בתחנות טיפות החלב שנסגרות בדרום, בבתי הספר ובמוסדות נוספים. באוניברסיטת אריאל החליטו להירתם לפתרון המהלך ולכן נפתחת מחלקת לימודים חדשה למדעי הסיעוד".

לדבריה, במהלך הלימודים בחוג ישתלבו הסטודנטים בכל בתי החולים בארץ. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם שרותי בריאות כללית וזה אומר קשר עם כל בתי החולים. אחרי 4 שנים יוצאים עם תואר אח או אחות מוסמכת וגם עם תואר ראשון בסיעוד, מה שמאפשר להתקדם גם לתפקידי ניהול, עם אפשרויות רבות להתפתחות בעבודה".

ד"ר בלאו קובעת כי מדובר באחד המקצועות האטרקטיביים שיש. "זה אחד המקצועות המדהימים האנושיים עם הכי הרבה גיוונים שיש, אתה יכול לאורך הקרירה לעשות סוויצ'ים במעט מאוד זמן. אפשר לבחור עבודה מלאה, עבודה חלקית, ערב, לילה או יום ולהתאים את עצמך למשפחה. אני לדוגמא הייתי אחות במחלקת ילדים ולאחר מכן עברתי קורס מיילדות ועבדתי כמיילדת. לאחר מכן עבדתי בהוראה בסיעוד ושילבתי את זה עם עבודת אחות בקהילה, הייתי האחות המחוזית בשרותי בריאות כללית ומנהלת של טיפות החלב של מכבי.לאחר מכן עברתי למשרד הבריאות למחלקה הגנטית למניעת מחלות אצל יילודים. במקצוע הזה אפשר לעשות הרבה שינויים".

היא קוראת גם לבנים דתיים להצטרף למקצוע, "מטבע הדברים תהיה תשומת לב אישית לכל סטודנט ותהליכי למידה עם הרבה סימולציות. זו הרגשה נפלאה להקים את המחלקה הראשונה מאז קיבלנו הכרה כאוניברסיטה. אשמח לשוחח ביום הפתוח ולהכיר את המועמדים והמועמדות, וזה בהחלט מתאים לכולם, גם לבנים וגם לבנות".