נחשפה רשת לקבלת כספי פקדון חיילים במרמה

שוטרי ימ"ר ש"י חשפו רשת שעסקה בסיוע לחיילים משוחררים לקבל במרמה את כספי הפיקדון שלהם, באמצעות הצגת אישורי נישואין מזוייפים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ז באלול תשע"ג

היחידה המרכזית של מחוז ש"י פתחה לאחרונה בחקירה בעקבות מידע מודיעיני שהעלה חשד כי חיילים משוחררים מקבלים את כספי הפקדון האישי שלהם למרות שאינם עומדים בתנאי הזכאות.

על פי החשד, החיילים המשוחררים קיבלו את הכסף מהקרן להכוונת חיילים משוחררים באמצעות הצגת מסמכים מזויפים המעידים כי הם נשואים.

המידע הצביע על מספר מעורבים, כאשר אחד מהם הוא זה המנפיק את האישורים המזויפים בתמורה לעמלה.

בפעילות חקירתית מקדימה זומנו שני מעורבים תושבי אזור ירושלים, אשר הודו כי קיבלו מסמכים מזויפים ובאמצעותם קיבלו את הפיקדון במרמה. השניים נעצרו ומעצרם הוארך ליומיים לצורך ביצוע פעולות חקירה נוספות.

במקביל נעצר החשוד המרכזי בעיר אילת. העצור הודה גם הוא שקיבל את הפיקדון במרמה, אך מכחיש את הטענה לפיה הוא זה אשר ביצע את זיוף המסמכים.

חוקרי המשטרה עצרו שני חשודים נוספים, אשר על פי החשד תיווכו בין המזייפים לחיילים. השניים הודו כי העבירו טלפונים בין החיילים המשוחררים, אך לא כחלק מהרשת.

מעצרו של החשוד המרכזי הוארך בחמישה ימים, וצפויים להתבצע מעצרים נוספים.

במשטרה מציינים, כי מהראיות שנאספו עד עתה עולה, כי מדובר ברשת שיוצרת קשר עם חיילים משוחררים, מנפיקה להם מסמכים מזויפים המעידים כי הם נשואים, ובאמצעותם מקבלים החיילים המשוחררים במרמה את כספי הפקדון. בתמורה לכך מעבירים החיילים המשוחררים עמלה למזייפים.

הרשת פועלת במקומות רבים ברחבי הארץ, ומעבירה באמצעים שונים את פעילותה לחיילים, בבסיסים, באינטרנט ודרך מתווכים.