השבועון "מעייני הישועה", המופץ בעשרות אלפי עותקים בבתי כנסת ברחבי הארץ, הסב את שמו ערב שנת תשע"ד  ל - 'ישראלי'.

לרגל השנה החדשה ולאחר שעבר כברת דרך ארוכה, החל מהגיליון שיפורסם בראש השנה, יתנוסס שם חדש בראש העלון המוכר והנפוץ "מעייני הישועה" והוא יקרא מעתה - "ישראלי".

"שנים רבות דחף 'מעייני הישועה' את צעירי הציבור הציוני דתי והוביל בהצלחה,מהפכה תודעתית ביחס לעיסוק בתחום של הפצת יהדות ובניית זהות יהודית" אומר לנו הבוקר יו"ר תנועת מעייני הישועה ומייסדה, אביחי בוארון, "כיום רבים מבני הציונות הדתית רואים בעיסוק זה את ייעודם האישי. יחד עם זה, היום אנחנו עוברים לשלב חדש. יש להרים את הראש לעבר הפסגות הבאות שעוד נכונו לנו. כעת יש לכוון לעבר אופק חדש - אופק ישראלי". 

אתם לא חוששים לפגוע במותג המפורסם של העיתון – בכל זאת 13 שנים?

"יש חשש כזה אבל המיצוב של התנועה החל להיפגע בעקבות העובדה שהיא נושאת את שמו של השבועון ומאידך השבועון נפגע כיוון שהוא נושא את שמה של התנועה.  מה שחשוב לנו הוא להטמיע את המסר שיש עיתון חשוב, מוביל, שנהנה מרייטינג מכובד בזכות התוכן המוגש בו ובמקביל יש תנועה חברתית-רוחנית, תנועת "מעייני הישועה" שמקיימת פעילות ענפה בכל הארץ.

אתה מדבר על הפעילות בעמדות הסברה?

לא רק. בכל שנת פעילות תנועת מעייני הישועה נוגעת בעשרות אלפי אזרחים ברחבי הארץ דרך רבני הקהילות של תנועת מעייני הישועה, חמש עשרה במספר, מצפת בצפון ועד מצפה רמון בדרום, ואם בעמדות ההסברה של התנועה – בכל שנה אלפי אנשים מקבלים שרות וחיבור ליהדות בעמדות הללו".

אז איך אתה מסכם את תרומתו של השבועון עד כה למפת התקשורת המגזרית?

"תשמע איך שלא תהפוך את זה עשינו מהפכה תודעתית בציבור שלנו וזה משמח מאוד לומר ולציין את זה דווקא ערב ראש השנה. בשנותיו הראשונות השבועון הוביל קו בולט ועקבי שקרא לבני הציונות הדתית לצאת לפעילות של הפצת יהדות וקרוב רחוקים. ברוך ה' בפרספקטיבה של 1עשר שנים אפשר לומר שהיעד הזה הושג והיום התחום של זהות יהודית למדינת ישראל ולחברה הישראלית הינו בהגדרה תחום עיסוק מאוד משמעותי.

רבים פונים לגרעינים התורניים המוקמים באין-ספור קהילות ברחבי הארץ. רבים פונים לכהן כרבני קהילות שלא בהכרח מזוהות עם הציונות הדתית ואפילו תקציבי מדינה מכובדים מופנים מידי שנה לפעילות זו עד כדי כך שלפני שבוע אושרה שבהחלטת ממשלה הקמתה של מנהלת הזהות היהודית בראשות הרב רונסקי – אין ספק ששבועון מעייני הישועה תרם חלק משמעותי למהפכה התודעתית הזו".

או קיי, אז למה לשנות אם התרומה כל כך משמעותית?

"כי אפשר לומר בזהירות שאת היעד הזה – השפעה על בני הציבור הדתי-לאומי לעסוק בתחום הכי שורשי – גיבוש הזהות היהודית של עם ישראל על פרטיו, את היעד הזה השגנו. יותר ויותר צעירים כאמור פונים ל'הגשמה' בתחום הזה ורואים בו את הייעוד שלהם. עכשיו צריך לסמן את המטרה הבאה. המטרה הבאה – קודש שבחול.

יש צורך אדיר להשקיע אנרגיות בעיצוב כלי המדינה, משרדי הממשלה, הפקידות, ככלים עם דפוסי חשיבה יהודים. טובי בנינו צריכים לאייש את אלפי משרות הפקידות במגזר הציבורי, אותם משרות ש'מנהלות את המדינה' ובעצם להוביל את המדינה לחוף מבטחים. זה לא פשוט וזו משימה לעשור נוסף כיוון שקודם כל צריך לרצות בכך ואח"כ לבצע. אבל נכון כבר היום לכוון את האצבע למטרה הזו כדי שבעוד עשור נבין שהתחוללה כאן מהפכה ושישראל צועדת בכיוון הנכון".