לחקור את ההתנהלות. הרופא הראשי פרופ' היס
לחקור את ההתנהלות. הרופא הראשי פרופ' היס פלאש 90

המדינה תשלם פיצוי בסך 150 אלף ש"ח להוריו של ילד שגופתו הושחתה על ידי מכרסמים לאחר מותו, בשעה שאוחסן במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

מדובר בילד שנהרג בשנת 2004 לאחר שמשאית נפלה עליו, ולאחר שמותו נקבע הובא למכון לרפואה משפטית לצורך נתיחה שלאחר המוות.

בדו"ח הנתיחה כתב פרופ' יהודה היס, מנהל המכון דאז אשר ביצע את הנתיחה, כי גופתו של הילד הושחתה על ידי מכרסמים לאחר המוות, וכי לא נמצאו ממצאים מחשידים אחרים. לאחר הנתיחה איפרו אנשי המכון את פני הילד והעבירו אותו לידי המשפחה לקבורה בלא שאמרו לה דבר.

במהלך הלוויה חשפו ההורים את פניו של הילד אז נחשפו לזוועה, ובעקבות כך הוגשה תלונה למשרד הבריאות אשר מינה ועדה לבחינת נסיבות המקרה.

הוועדה הגיעה למסקנה שהפגיעה בגופה אירעה בשעה שהגופה היתה מאוחסנת בחדר הקירור במכון, אולם נגרמה בעקבות חתך קטן שביצע נהג האמבולנס הפרטי בשק האטום בו אוחסנה הגופה, טרם העברתו לרשות המכון.

המדינה ניסתה לגלגל את האחריות לפתחה של חברת האמבולנסים שהנהג מטעמה ביצע את החתך הקטן בשק, או לפתחה של חברת השמירה שהשומר מטעמה הוא שהורה לנהג להשאיר את הגופה בחדר המקררים לא להכניסה לתוך אחד המקררים.

השופט דחה את הטענות וקבע כי המדינה היא זו שהנזק אירע בתחומה וכי הניסיון לגלגל את האחריות הלאה איננו מבוסס, ועל כן קיבל את התביעה נגד המדינה ודחה את הודעות צד ג' שהגישה המדינה נגד חברת השמירה ונגד חברת האמבולנסים הפרטיים.

לאור זאת נקבע שהמדינה תשלם לכל אחד מההורים 75 אלף ש"ח, תישא בשכר טרחת עורכי דינם של ההורים ובהוצאות משפט בסך 33 אלף ש"ח ובשכר טרחת עורכי הדין של כל אחד משני הצדדים השלישיים בסך עשרת אלפים ש"ח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו