בוסקילה: לבד בחג עבור התושבים

ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, פתח בשבוע שעבר בשביתת שבת מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על הקיצוצים המתמשכים בתקציבה של העיר.

"החלטתי לבוא ערב החג לבדי כאן בזמן שכולם יושבים עם משפחותיהם - זאת כדי להילחם למען תושבי שדרות", סיפר בוסקילה לערוץ 7, "אני מקווה שהתבונה תנצח, שדרות זה לא עוד ישוב".

"יכול להיות שאם זה היה רמת השרון או הרצליה או רעננה הדברים היו נראים אחרת", אומר בוסקילה, "הפריפריה מאז הקמת מדינת ישראל לא הייתה קרובה לליבו של איש וכך אנחנו נראים, ערכי הציונות מיטשטשים".

עם זאת, בוסקילה מאמין שהמאבק יצליח, "אין לי ספק שבסופו של דבר שרי הממשלה וראש הממשלה יראו אותי מקומת הממשלה. התבונה בסופו של דבר תגבר ובסוף של דבר הצדק ינצח. אני אחכה כאן עד שראש הממשלה יבוא עם פתרון. ממנו צריכה לבוא הבשורה וממנו יש את הציפייה להביא לסיום הפרשה הזאת".

נציין כי בשנים האחרונות קיצצה הממשלה עשרות מיליוני שקלים מתקציב עיריית שדרות אשר אילצו את העירייה לתעדף את השירותים הניתנים לתושבים וזאת על מנת למנוע את קריסתה של העיר.

כך למשל, קוצץ מענק האיזון של העיר בכ 12.5 מיליון ש"ח, התקציב התוספתי לחינוך קוצץ ב 4.5 מליון ש"ח והתקציב התוספתי עבור
שירותי הרווחה בוטל כליל. הקיצוצים מסתכמים בכ- 118 מליון ש"ח בחמש השנים האחרונות ומביאים לפגיעה ברמת הניקיון של העיר, במערך התאורה, בחיי התרבות של תושבי העיר, בספורט הייצוגי ועוד.