תפילה
תפילה פלאש 90

ארגון צהר יקיים ביום כיפור הקרוב כ-250 מנייני תפילה בהם צפויים להשתתף למעלה 40,000 מתפללים.

המקומות בהם מתקיימים המניינים הם רבים ומגוונים: בעיר אילת שבדרום, בקיבוצים כגון עינת, בית אורן, גבעת חיים, הגושרים, העוגן ועוד. בערים המרכזיות בארץ: תל אביב, בה יערכו 15 מניינים, חיפה, רמת גן, מודיעין, באר שבע וערים נוספות.

השנה נוסף לרשימת המניינים של צהר מניין מיוחד לקהילה האתיופית בגדרה ומניין לבאי בית החולים איכלוב בתל אביב. בנוסף, לקיבוצים רבים בהם לא נערכו תפילות בשנים קודמות יגיעו מתנדבי צהר לערוך תפילות לבקשת התושבים.

בעקבות קשר מיוחד שנוצר בין תושבי היישוב אלעזר שבגוש עציון לבין חברי קיבוץ געש יגיעו השנה עשרות מתושבי אלעזר לקיבוץ ובין התפילות יעבירו שיעור מיוחד על מוזיקה ויהדות. בתום הצום ישתתפו האורחים והמארחים בערב שירה משותף בקיבוץ.

מארגון צהר נמסר כי כ-700 מתנדבים דתיים, מגיעים כקבוצות על מנת לארגן את המניין בכל הארץ. בכל מקום מקבל מארגן המניין ערכה הכוללת: מחזורים בנוסחים שונים, כיפות, דפי הסבר על התפילה ומחיצת בד במקרה הצורך. בארגון מציינים כי רשימת המניינים המלאה תופיע באתר צהר ובעמוד הפייסבוק שלו.

יו"ר ארגון רבני צהר, ורב העיר שהם, הרב דוד סתיו הוסיף כי "היום יותר מתמיד אנו מגלים כי החברה הישראלית חפצה להעמיק את זהותה היהודית כל עוד זה נעשה ללא כפיה והתנשאות".