התחממות גלובאלית? אולי הונאה גלובאלית?

מומחים מגלים כי למרות התחזיות הקרח בקוטב גדל ובכמויות אדירות. "המדענים נשבו אחרי כסף. הם מכרו את המדע לשטן".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ה' בתשרי תשע"ד

התחממות גלובאלית? אולי הונאה גלובאלית?-ערוץ 7
ד"ר גבי אביטל
יוני קמפינסקי

לאחר שנים של הפחדות מהתחממות כדור הארץ וקריסת הקרחונים שתביא להצפת ערי החוף מדווח השבועון הבריטי "מייל און סאנדיי" על שינוי מגמה דרמטי. מסתבר, כך על פי השבועון כי כמות הקרח באזור הקוטב הצפוני גדלה הקיץ ב־60 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה. על פי דיווח בעיתון 'ישראל היום' מדובר בכמעט 2.5 מיליון קמ"ר קרח יותר מאשר בשנת 2012.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם ד"ר גבי אביטל מהמתריעים הגדולים והבודדים בתקשורת הישראלית במרוצת השנים האחרונות ממה שהגדיר כפיקציה שאותה מקדמים בעלי אינטרסים כלכליים ואחרים ללא כל ביסוס מדעי.

ד"ר אביטל מציין כי החל בפרסום הדברים יום לאחר שאל גור קיבל את פרס נובל על פעילותו ההסברתית נגד התחממות כדור הארץ. לראשונה היה זה כאשר בעיתון 'מעריב' ניתנה לו במה להציג נתונים שהוכיחו כי מדובר בפיקציה, אך לדבריו "המדענים נשבו אחרי הכסף", והוא עצמו כמו גם מומחים אחרים הפכו מוחרמים וכופרים בדת הירוקה. לדבריו הוא עצמו אף כונה 'מכחיש התחממות' על משקל 'מכחיש שואה'.

באשר למקורותיו מציין ד"ר אביטל כי בעוד בישראל נחסמו הבימות הציבוריות בפני המבקשים לערער על תיאוריית ההתחממות וחלק מהם, כמו אביטל עצמו, פוטרו מעבודתם, הרי שבארצות הברית התפתחה ספרות מקצועית שבחנה את הדברים לעומקם. אביטל מספר על כעשרים ספרי מחקר שרכש בארה"ב ומהם מתבררת האמת.

אביטל מציין כי הוצגו מודלים מתמטיים שקריים ומוטים על ידי בעלי אינטרסים שתיארו את המציאות הצפויה עשור קדימה ואף מאה שנה קדימה. זאת בעוד תחזית מזג האוויר אינה ניתנת לחיזוי מעבר לשבוע עד שמונה ימים. המציאות מלמדת כי התחזיות התבדו וכל רואי השחורות שסברו שהקוטב הצפוני לא יהיה קיים היום רואים איך חזונם הוא שמתמוסס ולאו דווקא הקרחונים.

בדבריו מזכיר אביטל את הלעג שהוטח בו אחרי שפרסם מאמרים תקיפים השוללים את תיאוריית ההתחממות וזאת לטעמו משום טריליון הדולרים, מאה מיליארד, שהושקעו בתחום זה לבד מתפיסות עולם ומנגנוני ענק שהושקעו בסוגיה הירוקה. בין השאר מדובר גם בהשתלטות האדם הלבן על אדמות של אפריקאים בכדי שניתן יהיה לטעת בהן תירס ולייצר שמן 'ביו' שיימנע התחממות ופגיעה אקולוגית.

ד"ר אביטל מספר כיצד הונו בכירי מדע עיתונאים ואנשי מחקר על ידי עיוות נתונים סטטיסטיים, מצגות שקריות ואף הטעיות פשוטות כהכנסת עיתונאים למבנה, הפעלת מזגנים, והצגת ההתחממות שבמקום כהוכחה לטענותיהם, מעשה שנעשה על ידי ג'ים הנסון, יועצו של אל גור, מי שהיה ראש המחלקה לחקר האקלים בנאס"א ומנע ממדענים וחוקרים להגיע לנתונים עד שלפני כחודשיים הודה, עם צאתו לפנסיה, שהעולם כלל אינו מתחמם כפי שטען כל העת טענה שבשמה תבע עוד ועוד תקציבים. "הם מכרו את המדע לשטן", אומר אביטל המספר כיצד אנרכיסטים ניצלו את הנתונים השקריים על מנת להפיץ את התיאוריות האימתניות לקידום מטרות פוליטיות ואחרות.

גם כעת, לאחר שמתבררים הנתונים, מסופק אביטל אם יהיה מי שיקום ויתנצל שהרי "האקדמיה צריכה כסף והכסף היום הוא כסף ירוק".