מזר והאוצר
מזר והאוצר אוריה תדמור

ד"ר אילת מזר, הארכיאולוגית שחשפה אתמול את האוצר הגדול שהתגלה בחפירות על הר הבית, משתפת את ערוץ 7 ברגעי הגילוי המרגשים, "אנחנו לא מכירים מטמונים כאלה, אפילו במוזיאון בלונדון יש מדליון זהב אפילו קטן יותר. כשחשפנו בהתחלה את מטבעות הזהב, היה ברור לנו שצריך להישמר ולהיזהר, אבל הרגע שבו אתה מציץ על אותו מדליון של מנורת שבעת הקנים, היה מראה משתק. פשוט הייתי משותקת".

לדבריה במשך כמה חודשים הם שמרו את התגלית בסוד, "במהלך החפירה שנמשכה חודשים רבים, כבר בשלב מוקדם כשראינו מה יש לפנינו, שמרנו בסוד כדי שנוכל לחקור מה יש לנו, שלא נרוץ לספר לפני שאנחנו בטוחים. רצינו גם לסיים את החפירה כי להרים חפירה בירושלים זה מבצע לא פשוט בכלל ולא רצינו שהחפירה תשתבש".

ד"ר מזר מעריכה שהאוצר יגיע בסופו של דבר למוזיאון ישראל, "שלושים שנה שאני חופרת ולא מצאתי דבר כזה. עכשיו אנחנו נמשיך לחקור את התגלית, שכולה שייכת למדינת ישראל  לא הופתע אם מוזיאון ישראל ירצה להציג את המטמון".

היא מספרת שמאז הגילוי היא מקבלת שיחות טלפון מכל העולם, אבל ריגש אותה במיוחד הטלפון מראש הממשלה, "כשחזרתי מראיון באחד האולפנים קיבלתי טלפון מראש הממשלה, הוא התעניין במשך כמעט עשר דקות בתגלית, איך זה התגלה, מה ההקשר ועוד כהנה וכהנה שאלות פרטניות, זו מעלה גדולה שראש הממשלה מתעניין בתגליות שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו