לנדאו ומארחיו
לנדאו ומארחיו לשכת ראש עיריית אריאל

שר התיירות ד"ר עוזי לנדאו הגיע לסיור מקצועי באריאל, בליווי ראש העיר אליהו שבירו ויושב ראש סיעת אריאל ביתנו פאבל פולב. במהלך הסיור אמר לנדאו: "אריאל היא בירת השומרון מימים ימימה, עיר יפיפייה עם נוף עוצר נשימה סביבה, שיש בה פוטנציאל להיות עוגן תיירותי".

הסיור החל בשעות הבוקר המוקדמות  כשהשר ד"ר לנדאו הקדים וציין שאריאל היא בירת השומרון ויש למצוא לה קונספט הולם ולקדמה מבחינת אפשרויות תיירות דוגמת ספורט מוטורי, מרכז מבקרים ועוד. אליהו שבירו, ראש עיריית אריאל, ציין כי באריאל יש פוטנציאל גדול לתיירות ושמבחוץ אנו מקבלים תיירים רבים שמתעניינים בעיר ובהיסטוריה המרתקת שבה, אך הדגש צריך להיות על תיירות הפנים. לנדאו השיב והבטיח כי "משרד התיירות יעזור ככל יכולתנו".

במסגרת הסיור הגיע השר ל"בית השואה" המשמש כבית זיכרון לשואה ולגבורה והוקם ע"י אירנה ויעקב וודיסלבסקי, ניצולי שואה המתגוררים באריאל. לנדאו קיבל הסבר מקיף ומרגש שלווה בתמונות ומזכרות מהתקופה ובסוף הסיור גם כתב את התרשמותו בספר האורחים של הבית. "צריך לבקר בבית השואה ולהעריך מחדש דברים המובנים מאליהם כמו מדינה וצבא, צריך לבקר כדי להבין עד כמה חיונית ארץ ישראל וכמה חשוב צה"ל מעצם יכולתו להתקיים ולהגן". השר הוסיף ואמר "לשמור, לבנות ולטפח זו חובתנו וזו המשימה והזכות של הדורות האלו".

משם המשיך השר לאוניברסיטת יהודה ושומרון, ביקר במבנים החדשים שישמשו כספריה, בית כנסת ובנייני לימוד חדשים והתרשם מהתוכניות הרבות לעתיד הקרוב.  התחנה הבאה הייתה מלון אשל השומרון הממוקם בלב ליבו של הסיפור התנכי. השר התרשם מהגן התנכ"י ומהסיפורים העומדים מאחוריו: "יש פה משיכה גדולה לכל איש שאוהב ללמוד וללכת בשבילי התנ"ך, מהבחינה הזו יש למצוא את הדרכים לקרב את הנוער- דרך אריאל ודרך סיורים בגן התנכ"י לארץ ישראל. לא רק להתאהב בארץ אלא גם לחדש ולהעמיק את תחושת הזכות והשייכות של הגדלים בה.

את הסיור חתם השר לנדאו בפארק לפיתוח מנהיגות בפאתי העיר בציטוט מנאומו של שמעון המכבי: "לא ארץ נוכרים לקחנו ולא ברכוש נוכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידיי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו