השר שטייניץ: גיהנום עלי אדמות

בארצות הברית מציינים בטקסי זיכרון ובדקת דומיה את יום השנה ה-12 למתקפת הטרור של 11 בספטמבר.

כמעט 3,000 בני אדם נרצחו במתקפת הטרור, שהחלה כאשר 2 מטוסי נוסעים נחטפו והתרסקו אל תוך המגדלים התאומים ומוטטו אותם. מטוס שלישי פגע בבניין הפנטגון, ורביעי התרסק בשדה פתוח בפנסילבניה.השר לנושאים אסטרטגיים, יובל שטייניץ, השתתף אחר הצהריים (רביעי) בטקס לציון 12 שנים לפיגוע סמוך לירושלים.

שטייניץ אמר "הייתי שבוע אחרי הפיגוע הטרור הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית בניו יורק. גיהנום עלי אדמות. האירוע היה אירוע מכונן והראה כמה הטרור מסוכן לא רק לישראל אלא לעולם כולו".

השר לנושאים אסטרטגיים התייחס גם ללחיימה בסוריה ואמר כי ישראל "לא רוצה לקחת חלק בשפיכות הדמים שסביבנו אך אם נותקף נגיב בעוצמה רבה. הקווים האדומים שלנו ברורים. פיגוע התאומים צריך להזכיר לנו כמה מסוכן לתת נשק כימי למשטרים כמו סוריה ואירן".

שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, שהשתתף בטקס אמר כי "אין מי שיכול להבין את הכאב שלנו מהאסון, כמו הישראלים שחוו פיגועים. ביום זה רואים את הידידות בין ארה"ב לישראל. אנחנו צריכים לראות עתיד ללא טרור אלא של שלום ובשביל זה הישראלים צריכים לקיים משא ומתן עם הפלסטינים ולהביא פיתרון זה לצד זה - שתי מדינות לשני עמים".

בנוגע לסוריה אמר שפירו כי "הבהרנו כבר את עמדתנו ולאזרחי סוריה מגיע לחיות בשקט כמו בכל מקום בעולם".

האירוע התקיים ביוזמת קק"ל ובמהלך הטקס אמר היו"ר "הקמנו אנדרטה בכניסה לירושלים על מנת שכל אחד ידע ויראה את הכתובת על הקיר. אני מקווה שהכתובת כאן תשמש תמרור אזהרה לכל אותן מדינות שאת הטרור יש להכחיד מהעולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו