אילן בומבך: ראש עיר הוא לא פחות מח"כ

עו"ד אילן בומבך המייצג את עיריית רמת השרון, קובע כי ראשי ערים שנבחרו על ידי ציבור לא צריכים להיות מקופחים בהשוואה לח"כים.

בני טוקר , ז' בתשרי תשע"ד

עו"ד אילן בומבך
עו"ד אילן בומבך
צילום: פלאש 90

בבית המשפט העליון התנהל אתמול דיון בעתירה להדחתם של ראשי הערים נצרת עילית ורמת השרון, נגדם מתנהל כתבי אישום.

בעתירה נדרשים השופטים לקבוע האם ראשי הערים יודחו מתפקידם וכן ימנע מהם להתמודד בבחירות הקרובות.

עו"ד אילן בומבך המייצג את עיריית רמת השרון, קובע כי ראשי ערים שנבחרו על ידי הציבור, לא צריכים להיות מקופחים בהשוואה לחברי כנסת שממשיכים לכהן למרות שמתנהל נגדם כתב אישום, "יש לראש עיר את חזקת החפות, כמו גם זכותו להיבחר וזכות הציבור לבחור בו. נכון שיש את העניין של טוהר המידות בשלטון המקומי. אבל החוק כבר קבע מנגנון שקובע שאם ראש עיר מורשע בעבירה שיש עמה קלון הוא צריך לפרוש, הרי שמכלל הן, אתה שומע לאו, כל עוד הוא אינו מורשע הוא לא צריך לפרוש".

לדברי בומבך, לא יעלה על הדעת שמעמדם של ראשי עיר יגרע ממעמדם של ח"כים, "ראש ערים נבחרו בצורה אישית הרבה יותר מח"כים שנבחרו בתוך מפלגה. ח"כים אמנם מנועים מלכהן בתפקיד שר או סגן שר כשמתנהל נגדם כתב אישום, אבל כל עוד הם לא הורשעו הם יכולים להמשיך בתפקידם כח"כים ולכן אין סיבה שראשי ערים לא יוכלו להמשיך לכהן".

עו"ד בומבך מביא מקרים שונים שבהם גם ח"כים המשיכו בתפקידם למרות שהתנהל נגדם כתב אישום, "יש לנו היום מישהו שלא יכול להיות שר חוץ, אבל הוא מכהן כח"כ וכיו"ר ועדת החוץ והביטחון. גם נגד ח"כ לשעבר רפאל פנחסי, נקבע בזמנו שהוא לא יוכל להיות סגן שר אבל הוא המשיך להיות ח"כ, כך היה עם  דרעי לפני שהוא הורשע".