שעון
שעוןישי קרוב

ראש מכון כת"ר ורב מזרח העיר רעננה, הרב שלמה אישון, מברך על ההחלטה של שר הכלכלה נפתלי בנט, לקבל את המלצת המכון ולאפשר לעובדים דתיים לאחר לעבודה בחצי שעה, זאת בשל הזריחה המאוחרת בחודשיים הקרובים.

כזכור הורה השר בנט למעסיקים  לאפשר לעובדים הדתיים שנאלצים בימים אלה לסיים את התפילה מאוחר יותר בשל הזריחה המאוחרת, לאחר לעבודה בחצי שעה זאת בתנאי שהם ישלימו את החצי שעה בסוף היום או ביום אחר באותו החודש.

הרב אישון שהתריע על הבעיה כבר לפני שלושה חודשים, שמח שכעת מבינים את הצדק בפנייתו, "התרענו על כך כבר אז, בזמנו התגובות היו קרירות, ולא נלקחו בחשבון ההשלכות של הארכת שעון הקיץ עד לסוף אוקטובר, אני מברך על ההחלטה".

הוא לא מקבל את האמירה הרווחת, שהארכת שעון הקיץ פגעה בציבור הדתי והאריכה את צום יום הכיפורים, "אני לא מקבל את האמירה הזאת, כי לא דפקו את הדתיים. קודם כל הרי יש גם ציבור גדול לא דתי שצם ביום הכיפורים. מעבר לכך הצום לא הולך לפי השעון אלא לפי השקיעה. ישנם גם בתי כנסת שיתחילו מאוחר יותר את התפילה כך שמשך הזמן לא ישתנה".

לדבריו, ההשלכות של הארכת שעון הקיץ צריכות להבחן בהיבטים נוספים שאינם קשורים לציבור הדתי, "ישנה כאן נקודה אחרת, והיא, האם איכות החיים שלנו נפגעת מכך שילדים ותלמידים יקומו כשעדיין חושך בחוץ".