צחי הנגבי בסיור בשילה
צחי הנגבי בסיור בשילהמרים בונומוביץ

ח"כ צחי הנגבי סייר היום (רביעי) בבנימין כאורח של המועצה האזורית מטה בנימין והמטה הלאומי בליכוד.

הנגבי ביקר בשילה הקדומה וצפה במיצג המולטימדיה "מגדל הרואה" שנפתח לאחרונה במקום. במהלך הסיור התעניין הנגבי האם חיילים ונוער מגיעים לסייר במקום. הוא ציין כי חייבים לוודא כי כל נער ונערה יגיעו למקום וילמדו על השורשים של העם היהודי שנטועים עמוק במקום.

הנגבי צירף לביקור את בנו, עידו, סטודנט באוניברסיטה העברית ואמר שכהמשך לביקור יגיע שוב לביקור עם אימו ח"כ לשעבר גאולה כהן, "אני בטוח כי היא תתרגש מאוד מההתפתחות של המקום ומהמיצג המיוחד הזה".

בארוחת הצהריים שהתקיימה במקום השתתפו ראשי המטה הלאומי בליכוד, יו"ר המועצה אבי רואה וסגנו ישראל גנץ שנתן סקירה מקיפה על המועצה האזורית מטה בנימין. גנץ סיפר את הישגי ההתיישבות והצמיחה האדירה לצד קשיים ייחודיים הקיימים בעיקר מצד גורמים משפטיים שונים. חה"כ הנגבי הבטיח לסייע בנושאים שונים במסגרת חברותו בועדת החוץ והבטחון וכן במסגרת תפקידו כיו"ר ועדת הכנסת.

שבח שטרן העלה את נושא צווי ההרחקה המופעלים באורח סלקטיבי רק כלפי מתיישבים מיישובים מסויימים ביו"ש ומהווים למעשה ענישה ללא משפט וקרא לח"כ הנגבי לפעול כדי שצווים כאלה לא יוצאו. "מי שחטא, שיעמוד לדין" אמר שטרן, "אבל השימוש הנרחב בצווים פסול מכל וכל".

לאחר מכן המשיך הסיור לעבר היישוב מצפה כרמים שבמזרח בנימין הסובל מהקפאה מוחלטת בעקבות בג"ץ של תנועת "יש דין". התושבים סקרו בפני חה"כ את הקשיים המשפטיים וההשלכות המסוכנות על כלל ההתיישבות בעקבות בג"ץ זה. הנגבי ציין שקשריו עם שר הבטחון מצוינים והוא יידע אותו בדחיפות הנושא ויעקוב אחרי ההתפתחויות.

לסיום התארח חה"כ הנגבי ביישובים מכמש ומצפה דני וקיבל הסבר על ההתיישבות במזרח בנימין ועל ההיסטוריה העשירה של האזור.