תאריך שנצרב לעד בתולדות העולם

קרן קימת לישראל, בשיתוף עם שגרירות ארה"ב, קיימה היום (רביעי) טקס לזיכרם של נספי מתקפת הטרור בפיגוע התאומים.

הטקס נערך באנדרטת הזיכרון לחללי אסון ה-11 בספטמבר שהוקמה ע"י קק"ל ו-JNF ארה"ב, בעמק הארזים שבלב פארק ירושלים. האנדרטה, היא הגדולה בעולם, חוץ מהאנדרטה לניו-יורק והיחידה בה חקוקים כל שמות הנספים בפיגוע, ובמרכזה פסל ברונזה בו משולבים שרידי מתכת מהבניינים שקרסו.

הטקס התקיים ברחבת אנדרטת התאומים בעמק הארזים. בנוכחות שגריר ארה"ב - דניאל שפירו, נציג הממשלה - השר יובל שטייניץ, יו"ר קק"ל - אפי שטנצלר,  נציג המשפחות השכולות - דב שפי, אישי ציבור, שגרירים ודיפלומטים.

שגריר ארה"ב בישראל דניאל שפירו, אמר כי  "באנדרטה יפה זו אנו זוכרים יחד עם המשפחות שאיבדו את קרוביהם ואנו מזכירים לכולם, בכל מקום, שאנו ביחד אמריקאים וישראלים".

יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר , אמר כי "ה-11 בספטמבר, זה תאריך שנצרב לעד בתולדות ימי עולם, האנדרטה שהקמנו לזכר קורבנות הפיגוע, מבטאת את הקשר החזק בין ארה"ב לישראל. ארצות הברית של אמריקה היא מנהיגת העולם החופשי. אני מבקש להביע את הערכתי לאומה הגדולה הזו, שמוכנה להתייצב בנחישות  כנגד רודנים אכזרים, המוכנים לבצע פשעי מלחמה גם כנגד בני עמם".

"הערכתי זו גוברת לאור הרגישות ושיקול הדעת שארצות הברית מפעילה, גם כאשר ברור שמולה מתייצב אויב חסר מצפון. הצבנו את האנדרטה הזו כאן, בעמק הארזים, כאזהרה, אך גם כביטוי לתקווה. האנדרטה תצטרף ליערות, לטרסות עתיקות, למעיינות ולבוסתנים המשקפים את אופייה של עיר הנצח ירושלים והעם היהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו