עבודות שירות לשוטרים שהכו אוהד כדורגל

שני שוטרי יס"מ שהכו אוהד כדורגל במהלך משחק וגרמו לו חבלה בעין נידונו לעבודות שירות, "פגעו בתדמית המשטרה בעיני הציבור".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשע"ד

משפט
משפט
פלאש 90

שופט בימ"ש השלום בת"א, דניאל בארי, גזר עונשי עבודות שירות על שני שוטרי יס"מ מיחידת מתפ"א שהורשעו בהכאת אוהד כדורגל באיצטדיון בלומפילד בת"א בחודש מרץ 2010.

השופט ציין בהכרעת הדין, כי השניים, השוטר שפתח באלימות והשוטר הנוסף שהצטרף אליו, היו עד למקרה זה שוטרים מוערכים שביצעו את תפקידם כראוי וזכו לשבחים על שירותם.

עם זאת הדגיש השופט, כי "מעשים חמורים אלה פגעו במתלונן (האוהד - ש"פ) הן נפשית והן גופנית. כפי שצויין לעיל למתלונן נגרמה חבלה ממשית בעין שמאל דהיינו שבר ברצפת הארובה".

השופט הוסיף, כי "יש לגנות כל סוג של אלימות ע"י כל אדם ובוודאי אלימות של שוטרים שאמונים על שמירת החוק ועל אכיפת החוק. שימוש באלימות ע"י שוטרים פוגע לא רק בקורבן אלא גם בתדמית המשטרה בעיני הציבור. מצערת העובדה כי שוטרים ששרתו שירות טוב ומועיל הסתבכו במעשים כה חמורים".

בנוגע לחומרת העונש ציין השופט, כי "על מנת לצמצם את התופעה של אלימות מצד שוטרים וכן תאום גרסאות ביניהם יש הכרח לגזור עונשים ממשיים. בהתחשב בנסיבות הכוללות של המקרה לא מצאתי כי יש מקום לקבל את עתירת ב"כ הנאשמים להימנע מהטלת עונשי מאסר בתיק זה".

על השוטר שפתח באלימות גזר השופט עונש של 12 חודשי מאסר מהם 5 חודשים לריצוי בפועל בדרך של עבודות שירות והיתרה על תנאי. לעונש זה נוסף קנס בסך 1,000 ₪ או 30 ימי מאסר תמורתו. השוטר יפצה את האוהד בסכום של 2,500 ש"ח.

על השוטר השני שהצטרף לאלימות גזר השופט 10 חודשי מאסר מהם 4 חודשים לריצוי בפועל בדרך של עבודות שירות והיתרה על תנאי. לעונש זה נוסף קנס בסך 700 ₪ או 21 ימי מאסר תמורתו. השוטר השני אף יפצה את האוהד בסכום של 1750 ₪.