סגן שר החוץ:
"אוסלו התחיל את עידן הדמעות"

בהרמת כוסית לכבוד השנה החדשה אמר סגן שר החוץ, זאב אלקין כי "היום אנחנו אומרים: לא נוותר יותר על ביטחון ישראל".

חזקי ברוך , י"א בתשרי תשע"ד

זאב אלקין
זאב אלקין
צילום: פלאש 90

סגן שר החוץ, זאב אלקין, השתתף הערב (ראשון) בהרמת כוסית לשנה החדשה והתייחס למו"מ עם הפלסטינאים ולציון 20 שנים להסכמי אוסלו.

"לפני 11 שנה עמדה במרכז הליכוד השאלה האם יש לאפשר הקמת מדינה פלסטינית. מי שהוביל את הדיון היה מי שהיום הוא ראש הממשלה, כך גם היום אם אנו חפצים במוסדות חיים ולכן צריך לעורר את הדיון כאן".

הוא ציין כי בימים אלה מלאו 20 שנה להסכמי אוסלו, "זה הזמן לשאול, האם יש סיבה למסיבה?! מאז קום המדינה נהרגו בפיגועים 2,500 איש מתוכם 1,500 לאחר הסכמי אוסלו, המספרים מדברים בעד עצמם. היום מבינים שאז התחיל עידן הדמעות והדם שרבין ביקש להפסיק אותו כשעמד על מדשאות הבית הלבן. מספיק לבקר משפחות בבאר שבע באשקלון באשדוד ובבאר שבע ולשאול אותם האם הייתם מאמינים לי שתוך 20 שנה תהפכו להיות מוקד לאיום של עשרות אלפי טילים? הייתם אומרים לי שאני לא נורמלי".

אלקין הדגיש "היום אנחנו אומרים: לא נוותר יותר על ביטחון ישראל. לא תמיד הסכמים מביאים שלום או ביטחון, לפעמים זה רק מביא יותר דם. היום כבר ידוע שהסיבה לסכסוך זה לא ההתנחלויות, למרות שזה מה שמספרים לנו. הרי גם לפני כן היה כאן סכסוך. גם אז וגם היום המטרה שלהם היא להיפטר מאיתנו".

"מבקשים לשחרר רוצחים כדי לקדם שלום, משלמים משכורות לאסירים מחבלים משכורות גבוהות, זה רק חלק מהדוגמאות שמוכיחות שאין שינוי בעמדתם. ראש הממשלה נתניהו אמר אז באותה ישיבת מרכז מפורסמת דברים שנכונים גם היום, 'הפלשתינים ייהנו מכל הזכויות - פרט לזכות אחת: הזכות להשמיד את מדינת ישראל. ממשל עצמי - כן. מדינה - לא".

אלקין הזכיר עוד כי נתניהו ציטט באותו נאום את מנהיג מפ"מ שאמר 'הבטחת קיומנו הלאומי מחייבת אותנו להיאבק נגד הקמתה של מדינה ערבית נוספת בגדה המערבית. מדינה כזאת כל קיומה יהיה מכוון נגד קיום מדינת ישראל. כאן לא יעזרו שום הסכמים וחוזים, גם לא הסכמי שלום. החיים יהיו חזקים מכל ההסכמים האלה. זו תהיה מדינה שלא תוכל וגם לא תירצה להשתלט על פורשים כביכול מתוכה, באמתלא שאין זה בכוחה. היא תהיה למקפצה מסוכנת ביותר של הטרור המכוון נגדנו. בסופו של דבר, כשאנו נצטרך שוב לקחת את העניינים בידינו, נצטרך להילחם באופן שפשיטה תרדוף פשיטה וניראה בעיני העולם כמדינה המתנכלת לקיומה של מדינה צעירה שזה עתה נולדה".

אלקין הדגיש כי דברי הנבואה התגשמו במלואם, "נתניהו המשיך ואמר כי לא צריך להיבהל מכך שהקהילה הבילאומית לא רואה עין בעין את עמדתנו בנושא הפלסטיני. גם בעבר לא התייחסנו לעמדתם. ובסיום דבריו אמר מה שכל כך נכון להיום: כן למדינה הפלסטינית פירושו לא למדינה היהודית וכן למדינה יהודית פירושה לא למדינה פלסטינית!".