הבוחן בגיבושון מטכ"ל - רב סרן (מיל) בנט

הוזמנתם לגיבושון סיירת מטכ"ל השבוע? צפויה לכם הפתעה בדמותו של אחד הבוחנים - רב סרן במיל' נפתלי בנט. יללא להמשיך לזחול...

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ח בתשרי תשע"ד

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום מסך - יוטיוב

למי שיגיע למיונים לסיירת מטכ"ל במהלך השבוע תמתין הפתעה שתשתלב באתגרי המיון והבחינות: את המיונים יעביר רב-סרן (במיל), נפתלי בנט, שכידוע, "בזמנו הפנוי" משמש גם כשר בממשלת ישראל וכחבר קבינט המדיני ביטחוני. 

"עליך להתייצב לשירות מילואים בשבוע הבא, בשעה 5:00 בבוקר". ההודעה הזו שמגיע לבתים רבים בישראל מגיעה, כך מסתבר גם לשרים. עבור יו"ר 'הבית היהודי' ושר הכלכלה, נפתלי בנט, זהו צו המילואים הראשון מאז היבחרו לכהונת השר.

כאמור, רב-סרן במיל' בנט ימלא את שירות המילואים בסיירת מטכ"ל בה ביצע את שירותו הצבאי, ויבחן את הצעירים שייקחו חלק בגיבושון ליחידה המובחרת.

מלשכתו של בנט נמסר כי הוא "ילווה את הצעירים במהלך מספר ימים, בהם יתבקשו לרוץ על הג'בלאות, לבצע מסע אלונקות, וכל זאת בתנאי לחץ. במסגרת תפקידו, יבדוק בנט מי מהצעירים יגלה תושייה, חוש התמצאות ועוד, המאפיינים לוחם בסיירת".

"נראה שבנט ירגיש מאוד בנוח עם קריאות "האח שלי" המזוהות איתו מאז מסע הבחירות", אומרים אנשי השר.

ולמי שחושש לחופשתה של משפחת בנט מסתבר שיש לו למה לחשוש. המשפחה קיוותה ליהנות מזמן איכות עימו במהלך חול המועד סוכות, אך ככל הנראה תיאלץ לחכות לחופשת חג החנוכה.

יצוין כי שרים בממשלה פטורים משירות מילואים, אבל לדברי אנשי בנט הוא "אפילו לא שקל לבטל את הצו שקיבל". לקראת הגיוס הסכים לומר רק משפט אחד: "אחרי מספר חודשים בפוליטיקה, שרות מילואים נראה פתאום כמו חופשה בקריביים".