תוספת שכר לעובדי חברת התעופה סוויס

ההסתדרות הלאומית חתמה על הסכם קיבוצי משודרג המזכה את עובדי הסניף הישראלי של חברת התעופה סוויס בתוספת שכר של 2%

ניר הר זהב , י"ח בתשרי תשע"ד

סוויס
סוויס
מתוך האתר הרשמי

ההסתדרות הלאומית חתמה בזמן שיא על הסכם קיבוצי משודרג המזכה את עובדי הסניף הישראלי של חברת התעופה סוויס בתוספת שכר של 2% לאחר שהמדד במשק חוצה את רף ה-4%. המו"מ וההסכם הקיבוצי נדונו ונסגרו בפרק זמן קצרצר של שעה וחצי בלבד. 

אודי מנור, מנהל מחוז מרכז בהסתדרות הלאומית, אשר ניהל את המו"מ על ההסכם הקיבוצי מול הנהלת סוויס ישראל, אמר היום כי "כי אין ספק שמדובר בציון דרך חשוב בשוק יחסי העבודה במשק. מסתבר שבעזרת הרבה רצון טוב ונכונות מצד כל הגורמים המעורבים ניתן להגיע להסכם שבו הן ההנהלה והן העובדים יוצאים מרוצים. כולי תקווה שחברות וארגונים נוספים במשק ייקחו דוגמא מדרך התנהלות המו"מ וההסכם הקיבוצי עליו חתמנו עם הנהלת סוויס – כהוכחה לכך שניתן לעשות את הדברים אחרת".

לדברי יאיר שלם, מנכ"ל ההסתדרות הלאומית, "שוק יחסי העבודה בישראל עבר תפנית משמעותית בשנה האחרונה, בין היתר בזכותם של העובדים אשר הבינו את כוחה של ההתארגנות במקום העבודה ואת המינוף שההתארגנות מאפשרת להם מול הנהלת החברה או הארגון. אנו, בהסתדרות הלאומית, הרגשנו היטב את התחזקות המגמה בשנה האחרונה, המתבטאת לא רק בגידול מרשים במספר ההתארגנויות הראשוניות באמצעותנו אלא גם בחתימה על הסכמי שכר והסכמים קיבוציים ונכונות יותר חיובית מצד ההנהלות שלא להערים קשיים בדרך להסכם משודרג עם העובדים. אני סמוך ובטוח כי מגמה זו תלך ותתעצם בשנה הקרובה".