הצפיפות בתא הטיס גדולה מהרגיל במטוס הקרנף הצה"לי. כולם רוצים להיות בתא הטיס, ה'קוקפיט', וכולם רוצים לקחת חלק בטיסת האיחוד של שתי טייסות הקרנפים הותיקות של חיל האוויר.

המראה מרשים: שבעה מטוסים מסוג קרנף משייטים יחדיו מעל להרי הנגב, עד שכמעט ואנשי צוות האוויר יכולים להרגיש את הפסגות המדבריות. זהו אירוע נדיר בנוף הטייסת וההתרגשות אוחזת בכל אחד ואחד מהטייסים, מהותיקים ועד הצעירים. הם מורגלים לטיסות ארוכות וקשות מטיסת הראווה הזו, אך הפעם ההתרגשות שונה.

טייסת 'הפילים' וטייסת 'אבירי הציפור הצהובה' אוחדו לאחרונה לטייסת אחת, במטס חגיגי בשמי הנגב. בשנת 2014 יתחדש מערך מטוסי הקרנף של צה"ל במטוסי תובלה חדישים. המטוסים החדשים יקלטו בטייסת "הפילים" הישנה, ויקראו מעתה "שמשון". בזאת למעשה עתידה הטייסת החדשה לכסות על האיחוד, ובכך להשאיר שתי טייסות קרנף פעילות.

אך למרות ההתחדשות, גם מערך ה"קרנף" הותיק לא יקופח ויעבור השבחה ע"י חיל האוויר. על התהליך הממושך של איחוד הטייסות אמר תא"ל (במיל') עדן אטיאס, מפקד בסיס נבטים לשעבר, כי "זה תהליך שהונע לפני הרבה שנים, תהליך של בניין כוח מאוד משמעותי. לצד ההתרגשות ישנה גם שמחה רבה לראות שהתהליך הזה קורה בצורה מיטבית".

מטס הראווה, שהורכב מכ-100 אנשי צוות-אוויר משתי הטייסות, סימל את פתיחת הטייסת המאוחדת. "מערך הקרנף הוא מערך אסטרטגי למדינת ישראל, עם מורשת ותיקה מאוד ומבצעים רבים, המפורסם בהם מבצע אנטבה. שתי טייסות הקרנף שמתאחדות לטייסת אחת, שתיהן טייסות קרנף ותיקות, אשר מטיסות את מטוס הקרנף למעלה מ-40  שנה במבצעים רבים ובהצלחות רבות", סיפר לאתר צה"ל מפקד בסיס נבטים, תא"ל ליהוא הכהן.

אתר צה"ל דיווח כי בסיומו של המטס המרגש התקיים טקס איחוד הטייסות, בו נחשף סמלו החדש של מערך מטוסי הקרנף. "טייסת 'הפילים' משרתת את המדינה 65 שנים, שהתעצבו על כנפיהם של מטוסים רבים", אמר סא"ל ינון, מפקדה האחרון של הטייסת בעידן הקרנף שלה. "אנו מסיימים היום את עידן ה'קרנף' וכרך ה'שמשון', שישרת בטייסת בעשורים הקרובים, מתחיל להיכתב", הוסיף.

על שינוי הסמל אמר כי "הגם שסמל טייסת הוא מרכיב מורשת חשוב שנדרש לשמרו ללא שינוי, איחוד הטייסות היה הזדמנות ליצור סמל חדש למערך, אשר ישקף התעצמות ובנייה חדשה ובהתאם יבסס מכנה משותף ומאחד. זהו יום של התחדשות ושל דרך חדשה: מעתה, אחותנו הקטנה היא הבית החדש שלנו, אליו נביא את האיכויות".