נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: פלאש 90
שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי) שלח הערב (ראשון) מכתב לשרי הקבינט המדיני- ביטחוני, בו דרש לקיים דיון על מדיניות שחרור המחבלים, על רקע פיגוע הירי החברון.

"בחסות חגיגות המשא ומתן הפך חג הסוכות לחג של דם ושל פגיעה בחיילי צה״ל", כתב השר בנט.


לדבריו, מכיוון ששחרור המחבלים הוגדר מראש כתלוי בהתקדמות המשא ומתן המדיני, "אין ספק שישנן לצערנו התפתחויות מאז תחילת המשא ומתן המחייבות את הממשלה לחשב את דרכה מחדש. התשובה לטרור צריכה להיות מלחמה ברוצחים ולא שיח עם מעודדי רוצחים".


שר התחבורה ישראל כץ אירח היום בסוכתו כ-3,000 פעילים ומקורבים, והביע התנגדות חריפה למדיניות שחרור המחבלים של הממשלה. "אתמול קיבלנו תזכורת כואבת לכך שהטרור הפלשתיני לא נעלם. אני שולח מכאן את תנחומי למשפחתו של החייל תומר חזן ז״ל שנירצח בידי בן עוולה.


"מקומם של מחבלים רוצחים הוא בכלא וכל שיחרור מגביר את תאוות הרצח ואת הרצון לשחרר רוצחים נוספים", הדגיש השר כץ.


חברת הכנסת אורית סטרוק (הבית היהודי), המתגוררת בשכונת 'אברהם אבינו' בה אירע פיגוע הירי, אמרה כי "כרגע כולנו מתפללים לשלומו של הפצוע. כבר שנים לא היה לעם ישראל חג כזה שבו פיגוע רצח אחד רודף את השני. על הממשלה לעשות חשבון נפש על שחרור המחבלים שגורר סדרת פיגועי טרור רצחניים", הגיבה סטרוק.


סטרוק, ששני בניה נפצעו בעבר מירי צלפים באותו אזור, הוסיפה כי "בזמן שהטרור הערבי מנסה לפגוע בשמחת החג ובנוכחות היהודית בחברון - אני בטוחה שהתגובה הציבורית הבריאה של עשרות אלפי יהודים תהיה להצביע גם מחר ברגליים בעד חברון יהודית".


דובר היישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, הבהיר כי אירועי חג הסוכות בחברון יתקיימו מחר כמתוכנן וקרא לעם ישראל לפקוד את עיר האבות. "אנו כואבים את הפיגוע ושולחים תנחומים למשפחה. מדינת ישראל ידעה פיגועים בעבר וידעה גם להתגבר.


"עצרת החג ההמונית  תתקיים מחר כמתוכנן ותיוחד לאירוע התחזקות, התעצמות, שמחה ובנין. אנו קוראים לרבבות להגיע ללא חשש ולהוכיח שאנחנו לא נכנעים לטרור", כך ארנון.