סמ"ר גל קובי
סמ"ר גל קובי מתוך הפייסבוק

סמל-ראשון גבריאל (גל) קובי מטירת הכרמל, אשר נהרג אמש מירי שבוצע לעבר כוח צה"ל בעיר חברון, יובא למנוחות היום (שני) בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

קובי נרצח אמש (ראשון) מירי צלף לעברו בסמוך למחסום 'בית מרקחת' בחברון. הודעה נמסרה למשפחתו.

צוותי מד"א וכוחות רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי לחייל שנפגע בצווארו. בהמשך הוא פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים ושם נקבע מותו.

הירי בוצע על ידי צלף שהסתתר בבית פלסטיני וירה קליע אחד שפגע בחייל. קודם לירי דווח על ידויי אבנים במקום. כוחות צה"ל הטילו עוצר על חברון, הקימו מחסומים ופתחו בסריקות באזור במטרה לאתר את האחראים למעשה.
 
שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הבטיח הבוקר (שני) כי צה"ל ילכוד את הצלף הפלסטיני שרצח אתמול את חייל צה"ל גל קובי הי"ד בחברון. 

"אני משתתף בצערה של משפחת קובי בנפול בנה גל (גבריאל). צה"ל וכוחות הביטחון יניחו את ידם על המחבל ושולחיו ויבואו איתם חשבון", אמר יעלון.

לדבריו, "מדינת ישראל לא תסבול ניסיון של ארגוני טרור או של טרוריסטים בודדים לפגוע באזרחיה וחייליה ולשבש את שגרת החיים, ותפעל ביד תקיפה וקשה נגד כל ניסיון שכזה".

שר הביטחון הוסיף, כי "המאבק בטרור הוא ארוך ודורש מאיתנו נחישות. נמשיך לפעול באחריות ובשיקול דעת על מנת לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל וביטחונם של אזרחיה".