שוואקי הקדיש שיר לזכר החייל שנרצח

בצל הפיגוע בו נרצח בחברון לוחם "גבעתי" סמל גבריאל גל קובי הי"ד עלו אתמול 30,000 איש לחברון לעצרת חג הסוכות. האלפים התרגשו במיוחד במופעו של הזמר יעקב שוואקי שהקדיש את השיר "טאטע טאטע" (אבא אבא), לזכר החייל גל קובי הי"ד.

לאחר הפיגוע הקשה עלה חשש כי האירוע יבוטל אך בחברון החליטו לא להיכנע לטרור ולא לבטל את האירוע. בהודעה שפורסמה מיד לאחר הפיגוע הודגש, כי מדינת ישראל היא למודת פיגועים, אך תמיד המשיכה קדימה בתהליך של התגברות והתחזקות, וכך יהיה גם הפעם.

משעות הבוקר המוקדמות, הוכיחו רבבות משתתפים כי עם ישראל מחובר לחברון בכל תנאי: אלפים - אלפים נהרו לחברון, ביקרו והתפללו במערת המכפלה, סיירו באתרי העיר בהדרכת מדריכי "מדרשת חברון", קנו בדוכני המכירה המגוונים, ונהנו ממופע זמר יהודי מיוחד ומרגש.

היום התחיל בתפילת "הלל", בסגנון "קרליבך" עם הזמר המיוחד שלמה כץ. בהמשך היום הופיעו על הבמה הזמר משה מור, ילדי להקת פרחי ישראל, הזמר מתי שריקי, התאומים מ"בית הספר למוסיקה", הזמר המלהיב יניב בן משיח, ההרכב המיוחד של ישי לפידות ומועצת השירה היהודית, והאמן החסידי המוביל מנדי ג'רופי.

את המופע חתם הזמר יעקב שוואקי, שהרטיט את הקהל עד דמעות בשיר "טאטע טאטע" (אבא אבא), שהוקדש לזכר החייל גל קובי הי"ד. השיר, המספר על יהודי המתפלל במערת המכפלה כמו נכתב במיוחד להופעה זו ובזכות המארגן המסור של יעקב שווקי, שרון דניאל,  נכתבו לראשונה מילים בעברית לשיר זה.