אל על תפסיק הטיסות לאילת

"לא נתפשר על בטיחות נוסעינו. מתווה הנחיתה החדש לאילת אינו מאפשר רמת בטיחות הולמת לתעופה אזרחית", אומרים באל על.

עוזי ברוך , כ' בתשרי תשע"ד

ביום חמישי יופסקו שוב טיסות אל על היומיות בקו ת"א-אילת.

בהודעתה ציינה אל על כי "לא נתפשר על בטיחות נוסעינו. מתווה הנחיתה החדש לאילת אינו מאפשר רמת בטיחות הולמת לתעופה אזרחית... הגורמים המקצועיים באל על, בראשות הטייס הראשי ומנהל צי 737, ביצעו בימים האחרונים בדיקות דקדקניות נוספות של מתווה הטיסה המוצע על ידי רת"א. לאור הניתוח והתשובות שנתקבלו מרת"א לשאלותיה של אל על, המסקנה המקצועית היא כי מתכונת הטיסה החדשה אינה מאפשרת רמת בטיחות הולמת של טיסה בתעופה אזרחית כפי שמקובל בחברת אל על ובשדות תעופה בעולם".

עוד צוין בהודעת אל על כי על פי בדיקה שביצעה רת"א נמצא כי "הגישה למסלול הנחיתה היא על מגבלת המעטפת... הגישה כולה מתוכננת להתבצע על מגבלות המטוס... חתך טיסה זה לא משאיר הרבה מקום לטעויות, למקרים ותגובות בעיקר בתקלות".

באל על מדגישים כי שילוב התהליך האווירי החריג עם העובדה כי שדה התעופה באילת הינו שדה מיוחד המשופע באילוצים שונים ועם תשתית קרקעית מגבלתית, מעלה את רמת הסיכון הבטיחותי הכולל בביצוע טיסות היום לאילת לרמה שאינה הולמת טיסה בתעופה אזרחית.

נוסעים ששוהים כעת באילת או מתוכננים לנסוע אליה בסוף השבוע הקרוב יועברו באוטובוסים למרכזויקבלו החזר כספי על כרטיסי הטיסה. טיסות הלילה המתקיימות במסלול הנחיתה הקודם ממשיכות כסדרן.