"50 אלף ידידים נוספים לישראל מדי יום"

מנכ"ל השגרירות הנוצרית הבינלאומית, ד"ר יורגן בולר, מסביר כי הדמוגרפיה של אוהבי ישראל בעולם נמצאת כיום במגמת צמיחה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ' בתשרי תשע"ד

"50 אלף ידידים נוספים לישראל מדי יום"-ערוץ 7
אוהבי ישראל בצמיחה. ד"ר בולר
השגרירות הנוצרית הבינלאומית

מנכ"ל השגרירות הנוצרית הבינלאומית, ד"ר יורגן בולר, אמר היום (שלישי) כי "העולם הנוצרי נמצא בשינוי דרמטי, שצפוי להשפיע לחיוב על מעמדה של ישראל בעולם. מדי יום 50,000 אלף איש מצטרפים לזרם הנוצרי הפרו-ישראלי".

את הדברים אמר ד"ר בולר במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה במסגרת אירועי סוכות. לדבריו, "בראשית המאה שעברה באמריקה הלטינית היו 60 מיליון אוונגליסטים, היום יש 400 מיליון, יותר מאשר קתולים. גם אפריקה עברה שינוי דרמטי: מ-10 מיליון נוצרים בראשית המאה לחצי מיליארד כיום, שני שלישים מהם אוונגליסטים".

ד"ר בולר הוסיף, כי "אני מעריך שבתוך שני עשורים האוכלוסייה הנוצרית של אפריקה צפויה לעמוד על מיליארד נפש, ולהפוך ליבשת הנוצרית ביותר". גידול דרמטי נוסף, נרשם באסיה, שבה יש כ-350 מיליון נוצרים אוונגליסטים כאשר  130 מיליון מהם רק  בסין.   בולר ציין כי לשינוי הדמוגרפי בעולם הנוצרי יש השפעה פוליטית על מדינות בלתי מזדהות, שהפגינו בעבר תמיכה בעולם הערבי, וכיום מאמצות מדיניות פרו-ישראלית.

"אם ניקח את ניגריה, שחלקה הצפוני הוא מוסלמי והדרומי הוא נוצרי, ניתן לראות שינוי במדינה הזאת שהייתה בעבר פרו-ערבית. לראשונה המדינה הזאת תומכת בישראל, וכל זאת בזכות הצמיחה של הנצרות", ציין ד"ר בולר. השינויים הדתיים הללו צפויים להשפיע גם על התרבות של מדינות רבות באפריקה, מסביר בולר. "המדינות הללו יאמצו ערכים ואתיקה יהודו-נוצרים, למשל בערכי המשפחה. זה גם ישפיע על יחסיהן של מדינות רבות עם ישראל".

בולר הוסיף:  "מדי יום מצטרפים 50,000 איש לנצרות האוונגליסטית. לישראל יש מדי יום 50,000 חברים חדשים, ואלה חדשות טובות".

בהמשך מסיבת העיתונאים התייחס בולר לרדיפת הנוצרים בעולם המוסלמי, ומתח ביקורת על ההתעלמות של המערב והתקשורת מתופעה זו.

ד"ר בולר שיבח את הצהרתו של נשיא הקונגרס היהודי העולמי רון לאודר שקרא לעולם המערבי להפסיק לשתוק לנוכח רדיפת הנוצרים בסוריה ובמזרח התיכון כולו.

"אנחנו יודעים מה קרה לנו, ואנחנו יודעים מה קורה כשהעולם שותק", הצהיר לאודר בפתח כנס סוכות של השגרירות  "אני לא אשתוק כאשר כנסיות נשרפות במזרח התיכון. לא נשתוק כאשר המקומות הקדושים לנצרות חוללו. כולנו לא נשתוק". ד"ר בולר הגדיר את דבריו של לאודר "היסטוריים": "מעולם לא שמעתי אף דובר יהודי או ישראלי מדבר באופן כל כך חד משמעי בתמיכה בנו. זאת הצהרה היסטורית".