יוזמות ברשת: "שבירת אייפון לרפואת מרן"

על רקע מצבו הרפואי של הרב עובדיה יוסף, צצות יוזמות פרטיות ברשתות החברתיות דוגמת שבירת האייפון לרפואתו ו'שמירת עיניים' להחלמתו.

חיים לב - ערוץ 7 , כ' בתשרי תשע"ד

יוזמות ברשת: "שבירת אייפון לרפואת מרן" -ערוץ 7
אייפון.
פלאש 90

 

מצבו הרפואי של הרב עובדיה יוסף מוליד יוזמות מעניינות ברשתות החברתיות שתכליתן, לדברי היוזמים, להתחזק ביראת שמיים ובכך לפעול להחלמת מנהיג תנועת ש"ס.

ארגון הקורא לעצמו 'עתידנו' שיגר "מודעת חירום" ברשתות החברתיות ובדואר האלקטרוני, בה עודד חרדים להיפטר ממכשיר האייפון הלא מסונן שברשותם ולנתץ אותו - להחלמתו של הרב עובדיה יוסף.

"לרפואת מרן רבי עובדיה יוסף בן ג'ורג'יה"..... "שבור את האייפון והצלת את מרן", כתבו. "אנו רואים כיצד האינטרנט הרס את כל מי שבא אתו במגע. אנו רואים כיצד משפחות נהרסות על-ידי האינטרנט", נכתב בהודעה ששוגרה, "אנו רואים כיצד אפילו שימוש בדואר אלקטרוני 'בלבד', בין לא-יהודים, ממכר ממש ומאכל את המשתמש. אנו רואים כיצד נוער חרדי (לשעבר) נהרס בשל משלוח הודעות טקסט".

בדף הפייסבוק המזוהה עם הרב אמנון יצחק, התבקשו הגולשים לקבל על עצמם "לקרוא 10 פרקי תהילים שמירת העיניים ברכת המזון אחרי אכילת לחם נטילת ידיים בבוקר 3 תפילות ביום, לא לנקום ולא לטור לא להלבין פני חבר ברבים, לא לתת שמות גנאי וכינויים לחברים שלנו, ועוד היד נטויה".