קרב הירושה בש"ס כבר החל?

על פי דיווחים שונים בסביבת הרב הראשי לשעבר הרב עמאר טוענים כי הרב עובדיה מינה אותו ליורשו ולשם כך אף נשכר איש יחסי ציבור.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשע"ד

הרב עמאר והרב עובדיה
הרב עמאר והרב עובדיה
צילום: פלאש 90

הרב עובדיה יוסף שוכב על ערש דווי ומתברר כי מלחמות הירושה כבר בעיצומן: ב'מעריב' הופיע הבוקר (שישי) דיווח לפיו בסביבת הרב הראשי לשעבר הרב שלמה עמאר טוענים כי הרב עובדיה מינה אותו ליורשו.

על פי הדיווח, הרב עמאר החל לעבוד עם העיתונאי אשר מדינה שישמש כיחצ"ן לבית הרב. במהלך השבוע החולף החל מדינה לשגר הודעות לעיתונאים והציג עצמו כ"דובר בית הרב עמאר". מדינה בתגובה: "הכל בהתנדבות".

ומה אומר הרב עמאר בתגובה לפרסומים? "הגר"ש עמאר דוחה בשאט נפש פרסומים העוסקים בנושאים בהם לא עסק מעולם ואינם נמצאים על סדר יומו כלל. ברור לרב כי מי שהעלה זאת אינו שייך למקורביו או לדורשי טובתו", נמסר.

"הגר"ש עמאר קורא לציבור היהודי כולו, להתלכד בשעה קשה זו בה נתון מרן פאר הדור בצרה, ולהמשיך ולהעתיר בתפילות ובתחנונים להחלמתו המלאה. והן קל כביר לא ימאס תפילת רבים, אמן".‏

לפני מספר שבועות יצאה לדרך ה'סולחה' בין הרב עובדיה יוסף ובני ביתו לבין הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר לאחר נתק ממושך ששרר בין הצדדים. הרב עמאר הגיע למעונו של הרב יוסף וביקש את סליחתו על שפעל בניגוד לעמדתו בתקופת הבחירות לרבנות הראשית.

כזכור, במהלך הבחירות לרבנות, ולאחר שהבין כי בש"ס גמרו אומר שלא להוביל לחידוש כהונתו, ניסה הרב עמאר להוביל לבחירת הרב ציון בוארון על פניו של בן הרב עובדיה, הרב יצחק יוסף – שלבסוף נבחר לרב הראשי הספרדי. בש"ס ידעו לספר כי הרב עובדיה נפגע עמוקות ממה שראה כ'בגידה' של תלמידו והתבטא נגדו במילים חריפות ואף סירב לקבלו.

כאמור, לקראת יום הכיפורים ביקש הרב עמאר ליישב את ההדורים, ופקד את מעונו של מנהיג תנועת ש"ס. במהלך הפגישה התבטא הרב עובדיה כלפי הרב עמאר בחביבות ואמר לו כי "אני נשאר באהבתי אליך, אני סולח ומוחל על הכל".