"מקווים שהעליון יורה לשחרר את עופר"

ביהמ"ש העליון דן בערעורו של עופר גמליאל מ"מחתרת בת עין" על החלטת בית המשפט המחוזי שלא לשחררו שחרור מוקדם. החלטה טרם ניתנה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשע"ד

בית המשפט העליון דן הבוקר (שני) בבקשת רשות הערעור שהגיש עופר גמליאל, מאסירי פרשת מחתרת בת עין, על החלטת בית המשפט המחוזי שלא לשחררו ממאסר שחרור מוקדם.

נציין כי ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה כי גמליאל זכאי לשחרור מוקדם אולם המדינה ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי, כשהיא מגובה בחוות דעת של השב"כ השוללת את השחרור.

בית המשפט המחוזי קיבל את ערעור המדינה וביטל את החלטת הועדה והבוקר כאמור דן בית המשפט העליון בבקשת רשות הערעור שהגיש גמליאל על החלטת המחוזי באמצעות עו"ד עדי קידר מ"חננו".

קידר ציין הבוקר לאחר הדיון, כי "ועדת השחרורים התרשמה לטובה מעופר ומהתהליך שהוא עבר ומצאה אותו ראוי לשחרור מוקדם. אנחנו מקווים שהעליון יחזיר את החלטת ועדת השחרורים על כנה".

קידר הוסיף, כי "לא יכולתי שלא להתייחס לשחרור המחבלים שאירע לאחרונה, ללא שום תנאים מוקדמים. מחוייבותי היתה להעלות את הנושא, למרות שעניינו של עופר שונה לחלוטין, הוא לא מחבל, אך למרות זאת בית המשפט העליון צריך לעשות את האיזון בין הדברים".