כנס "ירושלים מאוחדת"

רשימת 'ירושלים מאוחדת' ערכה אמש (שלישי) כנס פעילים לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד פחות משבוע.

ראש מוסדות "נעם- צביה", הרב איתן אייזמן, לקח חלק בכנס יחד עם יו"ר האיחוד הלאומי לשעבר, יעקב כץ כצל'ה.

ראש הרשימה, שמואל שקדי, סיפר לערוץ 7 על "התרגשות עצומה ולהט בקרב הפעילים, אתה רואה איך כל החבר'ה ש'נולדו' לפני שבועיים וחצי באיחוד של סניף ירושלים של 'הבית היהודי' יחד עם אריה קינג ורשימת 'שכונות התפר', התחברנו כדי להביא לייצוג הציונות הדתית בעיריית ירושלים על ידי הנציגים האותנטיים ביותר".

חבר הכנסת לשעבר כצל'ה אמר בכנס כי "אנחנו פותחים פה פתח לניצחון גדול ולהתחלה חדשה ואמיתית. אני מקווה שגם בבחירות לכנסת אנחנו נראה תופעה שונה מהתופעה שאנחנו רואים בחודשים אחרונים של בנט ואני רואה בזה הצלחה גדולה", אמר.

אברהם צימרינג, חבר ועידת 'הבית היהודי' בירושלים, תקף את ראשי המפלגה והעומד בראשה. "בנט רצה פשוט להשמיד את מפלגה הזו ולהפוך אותה למפלגת אדם אחד ששולט בכל. אם כאן לא נעצור אותו אין לנו כבר בית יותר". צימרינג טען כי אנשי רשימת 'הבית היהודי' שובצו רק כי "בנט חייב להם".

השני ב'ירושלים מאוחדת', אריה קינג, הבהיר כי "המטרה שלנו היא לא בנט, המטרה שלנו זו ירושלים. באנו לפה לתת 'פוש' אחרון,  יש תחושה טובה - אנשים שלא שמעו עלינו שומעים עכשיו ומצטרפים.

קינג תקף גם הוא יו"ר 'הבית היהודי', שר הכלכלה נפתלי בנט, "מי שפגע בעולם התורה זה בנט וחברו לפיד, הוא גם יפגע בירושלים. למרות פניות חוזרו ונשנות שלי לנפתלי בנט ועשרות פגישות שלי עם שרים, ח"כים ואנשי מרכז המפד"ל בדרישה להקים רשימה מאוחדת סורבנו על ידי ראשי 'הבית היהודי'. האחדות היא פה והפלגנות היא במקום אחר", טען.

מסיעת הבית היהודי בירושלים נמסר בתגובה כי "מדובר במפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה וכדי לקבל תשומת לב ציבורית ותקשורתית היא אינה חדלה מלגדף ולהשמיץ.

"מדובר במפלגתם של ברוך מרזל ואריה קינג שכזכור לא עברה את אחוז החסימה בבחירות לכנסת. כעת הצטרפו אליה פורשי 'הבית היהודי' המסרבים לכבד את הכרעת המפלגה ואת פסק הדין של בית המשפט. כמו בבחירות לכנסת גם כאן, מתוך נקמנות קטנונית, קינג ושקדי גורמים לבזבוז קולות של הימין והציבור יבוא איתם חשבון", כך נמסר.