אריה קינג
אריה קינגצילום: פלאש 90

ברשימת ירושלים מאוחדת, דוחים את הביקורת שמתח עליהם יו"ר הכנסת לשעבר ח"כ רובי ריבלין, שיצא כנגד כרזות החוצות שהם פרסמו, "לייהד את ירושלים".

ריבלין כתב, כי יש לבדוק אם אין במודעה כזאת משום עבירה על החוק והסתה, "מבחינה יהודית ומוסרית זוהי חרפה. יהדות משמעותה חיים של קיום משותף עם הגר הגר בתוכך ללא סייג ושיור. אמירה פרובוקטיבית כזאת איננה רק עבירה על החוק אלא גם מחבלת באמונתו התמה שניתן לקיים מדינה יהודית שהיא גם דמוקרטית. מודעה זו מכריזה למעשה שמדינה יהודית איננה יכולה להיות דמוקרטית, וכיהודי, אני מתבייש".

בתגובה לדברים אומר אריה קינג, מס' 2 ברשימת ירושלים מאוחדת, כי רובי ריבלין יודע היטב מה יקרה אם המגמה שיש היום בירושלים תימשך, "לפני כמה שנים גאלנו נכס בהר הזיתים, הריצוף של הבית היה עשוי ממצבות של יהודים, ביניהם גם המצבה של הסבתא רבה, של רובי ריבלין, רחל ריבלין כשהראנו לו הוא היה מזועזע. אז גם היום, אני קורא לרובי, רובי אולי שכחת מה קורה כשלא שומרים על ירושלים יהודית, בסוף לא רק המצבות שלנו יהיו ריצוף, אלא גם הגופות שלנו".

קינג טוען כי רשימת ירושלים מאוחדת, לעולם לא תקרא לגרוש ערבים מהעיר, "אני מסתובב יותר מרובי ריבלין בשכונות מזרח העיר וחשוב לי שהם יקבלו את כל השירותים. אבל אנחנו יהודים גאים ויש לנו גאווה יהודית. גם במגילת העצמאות נכתב שמדינת ישראל היא מדינה יהודית, ואני רוצה שגם הם יכבדו אותנו ויקבלו את העובדה שזאת עיר יהודית ומי שרוצה לכבד אותנו יוכל להישאר כאן".

לדבריו יהוד העיר, אינו רק ברמה הלאומית, אלא גם ברמה התרבותית, "בשנים האחרונות לצערנו הפכה היהדות בעיר למוקצה מחמת מיאוס, מביאים לכאן את כל התרבויות מכל העולם מלבד התרבות היהודית ועל זה אנחנו זועקים. מביאים לכאן פסטיבל יין, פסטיבל בירה ומוסיקה, ועל יהדות כלום גם את זה אנחנו רוצים לשנות".