ניו יורק טיימס נגד נתניהו

בניו יורק טיימס לא אהבו את הניסיונות של ראש ממשלת ישראל להגביר את הלחץ על איראן, "אסון אם יחבל במאמצי אובמה"

אלירן אהרון , כ"ח בתשרי תשע"ד

ראש הממשלה בעצרת האו"ם
ראש הממשלה בעצרת האו"ם
UNTV Webcast

העתון "ניו יורק טיימס לא אהב, בלשון המעטה את נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת האו"ם.

במאמר נכתב כי לנתניהו יש סיבות לגיטימיות להתריע מפני הסכנה מאיראן "אבל זה יכול להיות הרסני אם הוא והתומכים בו בקונגרס יהיו כה עיוורים עקב חוסר אמון באיראן, כך שיגזימו במידת האיום, ימנעו מהנשיא אובמה לנצל את יתרונות האפשרויות הדיפלומטיות שנפתחו ויחבלו בסיכוי הטוב ביותר לרקום יחסים חדשים מאז המהפכה ב-1979", נכתב.

"נתניהו, שרמז לעתים תכופות על נקיטת פעולה צבאית כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני, נראה להוט לקרב. הוא עשה זאת שוב באו"ם, והזהיר שישראל שומרת לעצמה את הזכות לתקוף את מתקני הגרעין של איראן, אם היא תעריך שאיראן קרובה לייצור נשק גרעיני".

בארה"ב התייחסו לנאומו התקיף של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעצרת הכללית של האו"ם. "אנחנו מתקדמים בנתיב הדיפלומטי בעיניים פקוחות, אנחנו מצפים מאיראן ללוות את מילותיהם במעשים", אמרה דוברת משרד החוץ האמריקני, ג'ן סאקי.

"אנחנו משאירים את כל האופציות על השולחן, אבל דיפלומטיה היא הנתיב המועדף", הבהירה סאקי במסיבת עיתונאים. הדוברת סירבה להגיב על הערתו של נתניהו, לפיה נשיא איראן רוחאני, הוא "זאב בעור כבש". "לא נגיב על כל הערה שכל מנהיג זר משמיע. לדעתנו בחירתו של הנשיא רוחאני היא הזדמנות חדשה".