מחשב
מחשב רויטרס

הפצת איומים מסוג סוס טרויאני באמצעות הרשת החברתית-עסקית LinkedIn הוא האיום הרציני ביותר עבור משתמשי הקצה במגזר העסקים הקטנים עד בינוניים (SMB) בחצי הראשון של 2013. כך עולה מהדו"ח החצי שנתי שפרסמה חברת ESET בשבוע שעבר.

הדו"ח מתבסס על תוצאות המערכת לניטור איומים של ESET המבוססת על טכנולוגית הענן ונקראת ThreatSense.NET.

הדו"ח מראה שבין החודשים ינואר לאוגוסט השנה, איום האינטרנט הגדול ביותר עבור משתמשי הקצה במגזר ה SMB היה סוסים טרויאניים המשמשים לגניבת מידע מהמחשב. בין ההונאות השונות להפצת הטרויאנים בלטה במיוחד ההונאה שכוונה נגד משתמשי LinkedIn ובמיוחד תוך ניצול פלטפורמת חיפוש העבודה שלLinkedIn או לחילופין הפלטפורמה של הרשת למעסיקים המחפשים עובדים.

עוד חושף הדו"ח שדרך הפעולה העיקרית בה התוקפים הוציאו אל הפועל את ההונאה היא על ידי שימוש בטכניקות שונות של הנדסה חברתית כמו הודעות אימייל המתחזות להתראות והודעות שונות מ LinkedIn, דפי אינטרנט המתחזים לדף הכניסה לרשת כדי לגנוב את שם המשתמש והסיסמה של המשתמש ועוד.

"הדו"ח מדגיש את הצורך עבור עסקים להיות מוכנים לאיומים לא מוכרים וליצור מודעות גבוהה יותר בקרב העובדים לנושא האבטחה" אומר רונן מואס, מנכ"ל ESET ישראל. "למרות שהעסקים במגזר ה SMB לא מגנים על עצמם כמו עסקים בסדר גודל של חברות אנטרפרייז, הם עדיין יכולים להגן על עצמם באמצעות התוכנות המתאימות ומדיניות אבטחת מידע מתאימה" מוסיף מואס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו