הקרב על התקשורת העולמית

ראש הממשלה בנימין נתניהו האריך ביום את ביקורו בארה"ב בניסיון להסביר, באמצעות כלי התקשורת העולמיים, את הסכנה מאיראן.

עוזי ברוך, ניו יורק , כ"ט בתשרי תשע"ד


ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיך לקיים גם היום (חמישי) שורה של ריאיונות לתקשורת האמריקנית וידגיש בהם את הצורך להמשיך בסנקציות נגד איראן עד שתפרק את תכנית הגרעין הצבאית שלה.

היום צפוי ראש הממשלה להתראיין בין השאר גם לרשתות CNN, FOX וערוצי טלוויזיה נוספים.

אתמול (רביעי) התראיין נתניהו לעיתונאי צ'ארלי רוז. הראיון ישודר במלואו ברשתות PBS ובלומברג, וקטעים ממנו שודרו במהדורת חדשות הערב של רשת CBS וישודרו בתוכנית הבוקר שלה. 

רה״מ נתניהו אמר לרוז "עלינו להבטיח שבמצב זה של חוסר ודאות נעשה את הדבר הנכון ולא את הדבר השגוי. אנו בקלות עלולים לגרום נזק שיהיה קשה מאד לתקן אחר כך. אסור לנו לעשות זאת. עלינו להיות מאד אחראיים, לא לעשות את הדבר האופנתי. מי שמושל על פי האופנה ועל פי הביקורות שיקבל, יזכה למאמרי מערכת מחמיאים ובהמשך גם להספדים מחמיאים. אני מעדיף לספוג ביקורת בעיתונות ושלא יספידו אותי בכלל. עדיף לספוג ביקורת בעיתונות מאשר לזכות להספד מחמיא. האחריות שלי היא להבטיח את הישרדותה, ביטחונה ואורך ימיה של המדינה היהודית האחת והיחידה".

לכתבת בלנקה רוזה וילצ'ז מערוץ Univision המשדר לקהילה ההיספאנית אמר רה״מ נתניהו: "איראן מאיימת באופן ישיר בהשמדת מדינת ישראל. הם מדברים על כך בגלוי, הם מנסים לפתח נשק גרעיני על מנת למחוק אותנו מהמפה, אך הם לא מאיימים רק עלינו. הם בונים טילים בליסטיים בין-יבשתיים. כבר יש להם טילים שיכולים להגיע עד ישראל, עכשיו הם בונים טילים ארוכי טווח כדי להגיע לארה"ב. והם רוצים לחמש אותם בנשק גרעיני".

בריאיון לאנדראה מיצ'ל מרשת NBC אמר רה״מ על נשיא איראן רוחאני: "הוא מדבר על הערכתו הרבה לדמוקרטיה באיראן. הוא מצייץ בטוויטר כאן בארה"ב אך באיראן הם לא מרשים להשתמש בטוויטר. הוא מדבר על מכאובי הטרור אך בזמן שאנו משוחחים כאן איראן מבצעת פעולות טרור בעשרות מדינות. הוא מדבר על הטרגדיה בסוריה, אך כוחות איראניים מסייעים לאסד לטבוח בעשרות אלפי גברים, נשים וילדים בזמן שאנו משוחחים. זה דבר אחד לדבר, אך דבר אחר לעשות. אני מסתכל על מעשיו, לא על דבריו".