64 ביט בסלולר זה גימיק

כך טוען אננד צ'אנדרסקהר, סגן נשיא ומנהל השיווק בקוואלקום שיצא נגד ההחלטה של אפל לעשות זאת במעבד של ה-iPhone 5s.

דורון רותם שני , א' בחשון תשע"ד

הטלפונים החדשים של אפל זוכים להצלחה.

מצד שני זוכה החברה ללא מעט התקפות על החומרה ששולבה ב-iPhone 5s. אחד ממוקדי ההתקפה הוא המעבד המשולב במכשיר: ה-A7. זהו המעבד הראשון בתחום שפועל ב-64 ביט.

אחד האחרונים שיצא נגד אפל בנושא היה סגן נשיא ומנהל השיווק ביצרנית המערכות על שבב המובילה קוואלקום, אננד צ'אנדרסקהר. הוא טען בראיון שנתן שמדובר בגימיק ולא יותר. "אפל עושה הרבה רעש מכך שהציגה 64 ביט ב-A7 שלה, אבל לדידי זהו רק גימיק שיווקי. התועלת לצרכן היא אפסית", הוא אמר.

לאחר השקת ה-iPhone 5s הזדרזו יצרניות אחרות להכריז על מערכות 64 ביט. ביניהן אפשר למצוא את סמסונג, שמייצרת את ה-Exynos, ואת Nvidia שמייצרת את ה-Tegra. צ'אנדרסקהר לא מתרשם. "ממש לא צריך את זה לצורך ביצועים, וסוג היישומים בהם נעשה שימוש ב-64 ביט הוא בעיקר יישומים גדולים בצד השרת. זה חשוב בעיקר אם רוצים להשתמש ביותר מ-4 ג'יגה-בייט זיכרון, וזה רחוק מלהיות המצב בשוק", הוא קבע.

רוב המכשירים בתחום הנייד מציעים כיום 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, ואף פחות מכך. ה-iPhone 5s עצמו מגיע רק עם 1 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, וזה פחות ממה שמוצע כיום במכשירי הקו הראשון, ואפילו השני כאמור.

ARM הטכנולוגיה, שעליה מתבססים רוב המערכות על שבב בשוק הנייד, כבר מציעה את היכולת לעבוד ב-64 ביט. קואלקום תאמץ זאת בעתיד, ותשלב את הטכנולוגיה הזו בקו מוצרי ה-Snapdragon שלה. עם זאת אין תאריך יעד. "קודם כל שאנשי מערכת ההפעלה ירצו בכך", סיכם צ'אנדרסקהר.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il