אסף חפץ מתאושש משבץ

אסף חפץ שייסד את הימ"מ ושימש כמפכ"ל המשטרה מתמודד בגיל 69 עם אירוע מוחי שחווה. "אני אצא מבית לוינשטיין בריצה"

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ד

אסף חפץ מתאושש משבץ   -ערוץ 7
אסף חפץ
צילום: פלאש 90
המפכ"ל לשעבר אסף חפץ (69) מתמודד עם אירוע מוחי שחווה לפני כשבועיים.

"ידיעות אחרונות" מדווח כי חפץ התלונן על הפרעה בשדה הראייה שמאוחר יותר הובילה אותו לבית החולים הלל יפה בחדרה.

חפץ נשאר עם חולשה משמעותית בגפיים השמאליות, ואילו היכולת הקוגניטיבית והדיבור לא נפגעו. מאז הוא החל בשיקום, בניסיון לחזור להיות האיש הספורטיבי שהיה עד אותו יום. לאחר שבוע בהלל יפה התייצב מצבו, ואז הועבר לבית־החולים השיקומי בית לוינשטיין.

תחילה הוא לא הצליח להחזיק שום חפץ בידו השמאלית. כיום הוא עדיין סובל מחולשה, אך מסוגל להרים דברים. בימים הראשונים חפץ לא היה יכול לדרוך על רגלו, ואילו היום המצב יותר טוב, אם כי הוא עדיין נזקק לכיסא גלגלים כדי להתנייד.

"הוא רוכב על אופניים, עושה ניווטים, מצנחי רחיפה, גלישה ופעילויות אחרות. זה קשה מאד לראות אותו בכיסא גלגלים. זה לא האסף שאנחנו מכירים", מתוודה אשתו, אך מוסיפה באופטימיות: "אבל הוא מאוד חזק, הוא ספורטאי ולוחם".

"אני איש חופשי שמתרוצץ באוויר, בים וביבשה, עושה ספורט אקסטרימי מכל הסוגים, ופתאום אני בכיסא גלגלים, אבל אני בתחושת ביטחון מלאה. מטפלים בי ברצינות ובמקצועיות, ואני מעריך שלא ייקח הרבה ואני אחזור לתפקוד מלא. אני מקווה שתוך חודש אצא מפה לא רק על הרגליים, אלא בריצה. למרות השבץ אני אופטימי. אני לא משותק ויכול להזיז את האיברים", אומר חפץ.

בשנים האחרונות משמש חפץ יועץ לענייני משטרה וביטחון לגופים שונים, בין היתר גם באפריקה. כיום עובר חפץ שיקום פיזיותרפי מסיבי. הוא אמור לשהות בבית לוינשטיין כמה שבועות נוספים.