אריה אלדד: לא אסד, לא נשק גרעיני, ברית מילה

יו"ר חוג הפרופסורים: אסד וחמינאי מוזמנים לבת מצווש אצל אשתון, אירופה זיהתה את האיום הגדול ביותר על ילדי העולם.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' בחשון תשע"ד

פרופ' אריה אלדד
פרופ' אריה אלדד
הלל מאיר
יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, אריה אלדד, תוקף את החלטה מועצת אירופה להכריז על ברית המילה כהפרת זכויות אדם.

"מועצת אירופה זיהתה סוף סוף את האיום הגדול ביותר על שלום הילדים בעולם. לא. לא אסאד והנשק הכימי. לא לא חמינאי והנשק הגרעיני. אלה כבר בכלל מהטובים והם בטח כבר מוזמנים לבת מצווש אצל קתרין אשטון (שרת החוץ של האיחוד האירופי - ע.ב.)".

פרופ' אלדד, לשעבר חבר כנסת מטעם מפלגת האיחוד הלאומי, תקף בציוניות את החלטת מועצת אירופה ואמר כי "השבוע זה אפילו לא ההתנחלויות, עכשיו על הכוונת – בלי בושה - העורלה של היהודים באירופה שמתעקשים לבצע בבניהם ברית מילה. מועצת אירופה החליטה השבוע לאסור על ביצוע ברית מילה".

אלדד אומר כי האנטישמיות במועצת אירופה שבאה לידי ביטוי בהחלטה האנטי יהודית, אינה דבר חדש עבורו. "למה מה קרה? השבוע היה היום הולדת של אנטיוכוס? היארצייט של הדריאנוס? זה שהם אנטישמים זה לא מהיום.

הוא קורא ליהודים לעלות לארץ ישראל ובכך לא לסבול מההחלטה האירופאית. "אחרי שאמרנו שזו גזענות ואנטישמיות במיטבה צריך גם לזכור שרוב היהודים בארץ לא הגיעו בגלל ציונות אלא בגלל רדיפות, בגלל גזירות ותחומי מושב ומחנות ריכוז. בתור ציוני אני מוקיע את האנטישמיות האירופית אבל במקום להתחנן בפניהם לבטל את הגזירות אני קורא ליהודים לעלות ארצה", אמר אלדד והדגיש "כי רק אצלנו מילה זו מילה".

ח"כ רונן הופמן (יש עתיד), אחד משני נציגי הכנסת במועצת אירופה, מאמין כי ניתן בפעילות הסברתית ודיפלומטית למנוע את הבליץ האירופי נגד ברית המילה. 

בראיון לערוץ 7 דחה ח"כ הופמן את הניסיונות לפרש את קריאת המועצה האירופית למדינות לשקול שוב את היחס לברית המילה כדאגה לזכויותיו של התינוק. לדבריו, אמנם לו ינחת כאן אדם מהמאדים יתכן ויחשוב שמדובר בהחלטה שכל עניינה הוא דאגה לשלומו של התינוק, אך כמי שמכירים את המערכות הפוליטיות באירופה ואת האג'נדה הרווחת שם, ניתן לקבוע כי לא רק דאגה לזכויות האדם מניעה אותם.