הרב בלס בביתו של הרב ליאור
הרב בלס בביתו של הרב ליאור מכון התלמוד הירושלמי

'מכון התלמוד הירושלמי' בנשיאות הרב שאר ישוב כהן, המתמחה בתלמוד הירושלמי, הוציא לאור בימים אלו מסכת שקלים בתלמוד הירושלמי, מבוארת עם פירוש 'אור לישרים' של הרב יהושע בוך, אחד הבקיאים הגדולים בדורנו בתלמוד הירושלמי.

במכון מציינים כי מדובר ב"בשורה גדולה עבור לומדי הדף היומי שייפגשו במסכת זו החל מט"ז בחשוון".

יצוין כי מסכת שקלים היא המסכת היחידה מהתלמוד הירושלמי שנלמדת במסגרת הדף היומי הבבלי. "ישנה כאן הזדמנות חד פעמית ללומדי הדף היומי להיכרות ראשונית משמעותית עם התלמוד הירושלמי", אומרים במכון ומדגישים כי "הזדמנות זו אינה שמורה רק ללומדי הדף היומי, אלא גם לאלו שפגשו את דברי מרן הראי"ה קוק המסביר שהתלמוד הירושלמי הוא למעשה המקור המרכזי של תורת ארץ ישראל. כמו כן לבעלי תחושה עמוקה שאכן התלמוד הירושלמי משקף את הכיוון הרוחני והחינוכי של תורת ארץ ישראל".

"אם נשאל את עצמנו מדוע אותו רצון לפתוח ולהכיר את התלמוד הירושלמי לא עמד במבחן המציאות, התשובה היא שישנם כל מיני תירוצים כמו נוסחאות משובשות, היעדר פירוש של ראשונים על המסכת, ארמית שונה וכד'. אז זהו נגמרו התירוצים ברוך השם המסכת החדשה היא מסכת שמצד אחד היא יסודית ועשירה, ומצד שני היא שווה לכל נפש וגם מבחינה חיצונית היא מהודרת ונעימה ללימוד", אומר הרב אברהם בלס, ראש מכון התלמוד הירושלמי, המוסיף וקובע כי "כל מי שיטעם מהחוויה המיוחדת הזאת של לימוד מסכת שקלים נראה שלא יוותר על המשך ההיכרות עם עולם רוחני מרתק זה. השנה כולנו לומדים ירושלמי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו