לוקח בחשבון תגובות נזעמות. הרב שי פירון
לוקח בחשבון תגובות נזעמות. הרב שי פירון פלאש 90

שר החינוך, הרב שי פירון,  ביקר היום (רביעי) במוסדות בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים.

במהלך הביקור קיבל השר הסבר על המכונים והתכניות של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה, שבו לומדים אלפי סטודנטים דתיים וחרדיים, חלקם יוצאי ישיבות הליבה במגזר החרדי. בנוסף, המשתתפים סיירו ברחבי הקמפוס, בבית המדרש ובמעבדות האלקטרו-אופטיקה.

"זה מוסד מאוד מיוחד - מכללה, אבל עם צד מחקרי מושרש ולא שטחי וציבורים שונים שהמוסד משרת", אמר פרופ' טרכטנברג במהלך הביקור והוסיף: "אימצנו את מודל המח"רים (מסלולי חרדים) של מכון לב ולמעשה העתקנו אותו לכל הארץ. כיום לאור הביקוש, פנינו לפתוח מסלולי לימוד חדשים גם פה. המוסד הוא נדבך מרכזי בהשכלה הגבוהה, וכעת צריך גם לטפל בתנאים הפיזיים במכון ואנחנו ננסה לעזור בכל דרך שנוכל".

פרופ' חגית מסר-ירון, מהנדסת בעצמה ציינה במהלך הביקור כי: "בוגרי מכון לב נושאים בגאון את מקצוע המהנדסים".

השר שי פירון הסתכל על התמונות התלויות על הקיר של פרופ' זאב לב, מייסד המכון ואמר: "זכיתי לשבת ליד פרופ' לב בשנת 2000 בנסיעתי לפולין. הוא היה אדם מאוד מיוחד ששאף לדרך ארץ בחינוך".

השר פירון גילה עניין מיוחד במחלקה להנדסת אלקטרו-אופטיקה, ולבקשתו נערכה למשתתפים פרזנטציה של מגוון מחקרים ופרויקטים של המחלקה ומפגש עם סטודנטים חרדים ודתיים-לאומים מהמחלקה, "הלוואי שיכולתי להרשות לעצמי רק ללמוד תורה, אבל באתי לכאן לרכוש מקצוע טוב כדי שאוכל להתפרנס ולפרנס את המשפחה שלי", אמר לשר סטודנט חרדי מצטיין לאלקטרו-אופטיקה, והוסיף: "מכון לב הוא המקום האולטימטיבי לחרדי כמוני, ואם חברת הסטארט-אפ שלי תצליח זה יהיה המצב האידיאלי מבחינתי- ללמוד תורה ולהתפרנס".

במהלך הביקור נפגשו הרב פירון וטרכטנברג גם עם סטודנטיות מצטיינות ממכון לוסטיג – השלוחה החרדית של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה הפועלת מרמת גן ומקיימת לימודים אקדמיים לבנות חרדיות בתחומי המדע, המחשבים והטכנולוגיה.

במהלך המפגש שאל השר פירון את אחת הסטודנטיות לחשבונאות האם במבט לאחר היא מצטערת שלא רכשה את מקצועות הליבה כבר בסמינר. "התיכון נתן לי למעשה בדיוק מה שצריך, ובמכון לוסטיג השלמתי את הפער", ענתה הסטודנטית והוסיפה: "זה נכון שמי שמגיעה מהסמינר נדרשת להשלים פער גדול ברמה הלימודית וזה לא פשוט עבור הרבה בנות, אבל אני שמחה שבסמינר למדתי מה שלמדתי ורק פה התחלתי את לימודי המקצוע. זה קשה אבל מי שרוצה באמת- תצליח. אני וחברותיי נותנות הרבה שיעורי עזר לסטודנטיות החדשות על מנת שיצליחו, וברוך השם זה עוזר".

עוד הוסיפה הסטודנטית: "מכון לב גם נתן לי גם הכשרה מקצועית ברמה גבוהה וגם שמר על רמה תורנית מאוד גבוהה, ומבחינתי זה השילוב בין החממה של בני ברק לבין רמה אקדמית גבוהה. יכולתי להמשיך בסמינר אבל רציתי מקצוע ואני לא מצטערת".

"הגעתי למכון אחרי 12 שנה בישיבת פונוביץ, ונדרשתי כאן במכינה להשלים 5 יחידות במתמטיקה, אנגלית ופיזיקה - דברים שלא למדתי קודם", אמר לשר אחד הסטודנטים החרדיים, והוסיף: "אבל עדיין אלו פערים שניתנים להשלמה בגיל הזה ולכן ברוך השם הצלחתי וגם סיימתי בהצטיינות".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7